Podjęcie decyzji o zamontowaniu instalacji w wózku widłowym wiąże się z większym jednorazowym wydatkiem, który jednak szybko się zwróci. Instalacje wymagają też okresowego serwisowania. Jakie elementy się na nie składają?

Jakie są cechy wózków widłowych zasilanych gazem?

Zamontowanie instalacji gazowej w wózku widłowym w dużym stopniu wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Paliwo gazowe jest tańsze od innych paliw, w tym benzyny i oleju napędowego. Choć sam montaż może być kosztowny, inwestycja szybko okaże się opłacalna. Wózki nierzadko wykorzystują paliwo gazowe pochodzące bezpośrednio z linii montażowej, które jest dostosowane do parametrów pracy konkretnego urządzenia. Niektóre firmy produkują jedynie maszyny napędzane w ten sposób.

Z jakich elementów składa się instalacja gazowa wózka widłowego?

Wśród popularnych elementów instalacji można wymienić łączniki i filtry gazu, kolanka, membrany, mieszalniki, parowniki, pasy zabezpieczające, przewody gazu, zawory, sterowniki i regulatory gazu. Warto wybierać elementy pochodzące od znanych producentów, by mieć pewność co do najwyższej jakości ich wykonania. Szeroki wybór asortymentu na rynku umożliwia klientowi i jego firmie dostosowanie schematu instalacji gazowej do indywidualnych potrzeb. Podczas zakupów warto korzystać z pomocy wykwalifikowanych pracowników sklepu, którzy udzielą wskazówek w zakresie doboru elementów i omówią dokładnie ich przeznaczenie.

Jak wygląda schemat instalacji gazowej wózka widłowego?

Instalacja składa się z elementów koniecznych do zasilania wózka paliwem gazowym. W skład całości schematu wchodzą reduktory gazu wraz z zestawami naprawczymi, parowniki, filtry gazowe i mieszalniki gazu. Trzeba pamiętać o tym, że filtry są elementem szczególnie istotnym ze względu na przedłużanie żywotności układu i zapobieganie przepuszczaniu zanieczyszczeń występujących w butlach LPG. Do ważnych elementów należą również elektrozawory i mechaniczne regulatory dawki gazu, węże o właściwym przekroju i butle z uchwytami mocującymi. Istotne są też wszystkie elementy wymienione wyżej. Warto pamiętać, że do zalet instalacji gazowej nie należy jedynie oszczędność kosztów, lecz także bezpieczeństwo. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi i zamontowaniu schematu. Nie ma również obaw co do działania wózków zasilanych gazem. Pracują one równie dobrze, co urządzenia zasilane innymi rodzajami paliwa.

Podsumowanie

Wózki widłowe mogą być zasilane różnymi rodzajami paliw. Jedną z możliwości jest instalacja gazowa, której montaż szybko się zwraca ze względu na stosunkowo niewysokie ceny paliwa. Schemat instalacji gazowej wózka widłowego składa się z wielu elementów, a wśród najważniejszych można wymienić reduktory, filtry i mieszalniki gazu oraz parowniki. Warto wybierać części pochodzące od znanych producentów, którzy słyną z wysokiej jakości produktów.