Przesuw boczny wózka widłowego – budowa, sposób zastosowania oraz wytyczne dotyczące bhp.
Asortyment osprzętu do wózka widłowego jest niezwykle ważny. Im bogatszy, lepiej dopasowany i funkcjonalny, tym sam pojazd będzie bardziej wyspecjalizowany do określonych prac i zadań, dotyczą rozmaitych czynności, codziennie wykonywanych w magazynach. Przesuw boczny doczepiany to właśnie jeden z tych elementów, w który warto zaopatrzyć wózek widłowy, aby mógł jeszcze lepiej spełniać swoje przeznaczenie i wykonywać dodatkowe zadania na szerokiej przestrzeni magazynowej.

Czym jest i co charakteryzuje przesuw boczny wideł?

Przesuw boczny wideł jest elementem asortymentu wózków widłowych, który montuje się do tych pojazdów ulepszając tym samym ich funkcjonalność, wzbogacając również możliwość ich pracy w przestrzeni magazynowej. Przesuw boczny wózka widłowego występuje w formie solidnej ramy, do której istnieje możliwość przyłączenia jeszcze ramy zabezpieczającej przewożony ładunek. Dodatkowymi elementami składowymi przesuwu bocznego są także specjalne ślizgi, a niektóre przesuwy boczne można łatwo przekształcić w pozycjonery wideł. Ten niezwykle przydatny asortyment do wózków widłowych montuje się na karetce pojazdu, podłączając go za pomocą przewodów hydraulicznych. Dzięki dobremu montażowi i najlepszej jakości przesuwów bocznych, nie trzeba martwić się o prędkość i sprawność pracy wózków widłowych. Ładunek jest transportowany w obu kierunkach w taki sam lub nawet lepszy sposób, bez zbędnych przeszkód i problemów.

Zastosowanie przesuwów bocznych doczepianych do wózków widłowych

Przesuw boczny wideł, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia przesuwanie na boki nośnika ładunku, co w znacznym stopniu wzbogaca funkcje wózków widłowych. Przesuwanie ładunku na boki wspomaga wygodne i szybkie ustawianie towaru w określonych miejscach i pozycjach na szerokiej przestrzeni magazynowej. Rozwiązanie, jakim jest przesuw boczny wózka widłowego nie tylko pozytywnie wpływa na sprawność i wygodę większości czynności jakie wykonują te pojazdy, ale przede wszystkim zmniejsza liczbę uszkodzeń, z jakimi niestety wiąże się przenoszenie palet i ładunków. Praca wózków widłowych, które zostały wyposażone w przesuw boczny, jest więc o wiele bezpieczniejsza, a zakres działań tych pojazdów staje się zdecydowanie większy. Przesuw boczny wideł zapewnia szybkie, sprawne i wygodniejsze wykonywanie większości prac i czynności w hali magazynowej.

Przesuw boczny wózka widłowego – komu poleca się ten sprzęt?

Hale magazynowe o dużej przestrzeni nie sprawiają wielu problemów. Wózki widłowe mają tam możliwość wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych manewrów w bezpieczny i bezproblemowy sposób. Co jednak zrobić, gdy magazyn posiada mniejszą przestrzeń, która ogranicza pracę wózków widłowych? Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku może okazać się zainwestowanie w przesuw boczny wózka widłowego, który pozwala pojazdowi wykonywać wszelkie prace w licznych i ciasnych alejkach lub zakrętach w hali magazynowej. Jednak nawet na większej przestrzeni przesuw boczny to świetna opcja, która nadaje jeszcze większej sprawności i szybkości działaniom wózka widłowego. Przesuw boczny wideł to rozwiązanie, które wpływa na wszystkie aspekty prac magazynowych, wzbogacając tym samym funkcjonalność sprzętu jakim jest wózek widłowy.

Przesuw boczny wózka widłowego – bezpieczeństwo i higiena pracy w wykorzystaniu tego sprzętu w przestrzeni magazynowej

Jedną z pierwszych zasad w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa podczas stosowania przesuwu bocznego, jest dopasowanie jego modelu do konkretnego wózka widłowego. Producenci rekomendują dedykowane modele do wózków widłowych, dzięki czemu można mieć pewność, że osprzęt będzie uwzględniał wszystkie niezbędne parametry pojazdu, do którego zostanie zamontowany. Kolejnymi bardzo ważnymi kwestiami, które należy uwzględnić podczas wyboru przesuwu bocznego są: materiał wykonania; ewentualny stopień zużycia, podczas zakupu używanego sprzętu oraz dobranie przesuwu do parametru pojazdu, tak aby w żaden sposób nie ograniczał widoczności kierowcy. Podczas pracy należy stosować się do zaleceń producenta i instrukcji obsługi.