Widły do wózków widłowych to jeden z elementów, na który należy zwrócić uwagę podczas konserwacji i codziennego użytkowania. Widły są najczęściej używanym elementem wózków widłowych, a więc tych, które mają większe zużycie. Odpowiadają również za załadunek i rozładunek ładunków z palet, dlatego należy o nie bardzo dbać.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo aby dobrać widły do Twojego wózka widłowego

Szukasz wideł do wózków widłowych? Posiadamy je w naszej ofercie. Widły do wózków widłowych są integralną częścią wózków widłowych, dlatego muszą spełniać najwyższe standardy jakości. Nasze widły do wózków widłowych wyróżnia najwyższa jakość i trwałość. Widły do wózków widłowych dostępne są zarówno jako gotowy produkt, jak i jako zestaw komponentów dedykowanych do ich montażu.

Pytania odnośnie wózków widłowych?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]

Widły do wózków widłowych – co to jest?

Są to elementy, które pozwalają na podnoszenie i transport towarów za pomocą wózków widłowych. Wózek składa się z łańcucha wideł do palet umieszczonych na maszcie, co umożliwia podniesienie ładunku z ziemi i umieszczenie go w innym miejscu. Warto wspomnieć, że ładunek transportowany jest na wysokości, więc przed użyciem takiego sprzętu trzeba mieć doświadczenie i odpowiednie przeszkolenie.

Rola wideł do wózków widłowych

Jak już wspomnieliśmy, widły wózka widłowego pełnią bardzo ważną funkcję podczas pracy maszyny. Pozwalają na podnoszenie i przenoszenie ładunków o wadze do kilku ton na wysokość. Ułatwiają w ten sposób pracę, zwłaszcza gdy w jednym obszarze chcemy przenosić duże ilości lub ciężkie materiały. W naszej ofercie znajdują się widły, które można zamontować na każdym typie wózka widłowego lub paletowego.

Pytania odnośnie wózków widłowych?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75

 

Poszczególne widły różnią się między sobą sposobem montażu, długością oraz udźwigiem – jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego wózka są widły, umożliwiające podnoszenie i przenoszenie towarów. Najczęściej stosuje się standardowe widły, które zawiesza się na płycie czołowej nazywanej karetką. W sprzedaży dostępne są również elementy wyposażone w zaczep typu pin.

Trzecią grupę stanowią widły przykręcane do karetki. Użytkownicy wózków widłowych w razie potrzeby mogą również sięgnąć po specjalne przedłużki montowane na standardowych widłach. Tego rodzaju elementy wyposażenia są łatwe w montażu i demontażu. Przeznaczone są do tymczasowych zastosowań. Alternatywnym rozwiązaniem są długie widły do wózka widłowego, które pozwalają na jednorazowy transport kilku palet, co znacząco przyspiesza prace transportowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze wideł?

Decydując się na zakup wideł do wózków widłowych, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z nich jest udźwig widlaka, który wyznacza maksymalny udźwig każdej pary wideł. Istotne znaczenie ma również klasa karetki. Wyróżnia się 5 klas oraz dwa typy karetek tj. A i B. Nieodpowiedni dobór sprzętu sprawia, że montaż elementu odpowiedzialnego za podnoszenie i przenoszenie towaru będzie niemożliwy. Przy wyborze wideł, trzeba również zwrócić uwagę na ich długość oraz rozstaw.