Prowadzimy sprzedaż i wynajem wózków widłowych w woj. Świętokrzyskim

Wózek widłowy jest niezbędnym elementem wyposażenia wielu zakładów przemysłowych, a także magazynów. Najczęściej wykorzystywany jest do przewozu różnego rodzaju towarów. Nie w każdej firmie jednak urządzenie potrzebne jest każdego dnia. W takim przypadku można zdecydować się na wynajem krótkoterminowy wózka widłowego. 

Zobacz wózki widłowe używane w ofercie FLT:

Czy dobrym pomysłem jest krótkoterminowy wynajem wózka widłowego?

Zakup nowego wózka widłowego jest dość dużym wydatkiem, ale zazwyczaj w przypadku codziennego użytkowania, inwestycja szybko się zwraca. W niektórych firmach sporadycznie transportuje się towary na paletach, więc zakup nie jest konieczny. Ponadto, kiedy zdecydujemy się na zakup takiego sprzętu, to musimy pamiętać o regularnej konserwacji wózka widłowego i wymianie eksploatowanych części takich jak np. opony.

Sprawdź dostępne wózki widłowe w naszym SKLEPIE ONLINE


Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych w Świętokrzyskim może być bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy sprawdzić możliwości takiego urządzenia. Możemy również porównać różnorodne warianty, aby zakupić na stałe model, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Korzystając z usług wypożyczalni mamy również w cenie obsługę doświadczonych serwisantów, którzy pomogą przy jakichkolwiek awariach czy nawet drobnych usterkach.

Jak wybrać odpowiedni wózek widłowy?

Wybierając odpowiedni wózek widłowy w Świętokrzyskim, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na napęd wózka widłowego. Jest to kluczowe kryterium, na podstawie którego wybieramy konkretny model.

Najpopularniejsze są oczywiście wózki widłowe z silnikami spalinowymi na olej napędowy albo gaz. Z roku na rok jednak przybywa zwolenników wózków widłowych elektrycznych, które pozwalają sprawnie wykonywać wszelkie zadania w przestrzeni zamkniętej, bez zatruwania otoczenia szkodliwymi substancjami. Dlatego też urządzenia spalinowe wybiera się, gdy mają służyć wyłącznie na dworze. Wyjątkiem jest wózek widłowy gazowy, który może pracować w dobrze wentylowanych miejscach.

Istotne jest również to aby podczas wyboru zwrócić uwagę na maksymalny udźwig wózka widłowego. To kolejny podstawowy parametr, który pozwoli nam dowiedzieć się, jakie towary i z jaką częstotliwością będzie można przy jego pomocy przetransportować.

Na koniec powinniśmy także wziąć pod uwagę maszt widłowy z jedną lub dwiema ramami. Nie można również przejść obok nowoczesnych, dodatkowych funkcjonalności, czyli np. intuicyjnego panelu sterowania.

Dlaczego ważny jest serwis wózków widłowych?

Wózek widłowy w wielu firmach jest najczęściej użytkowaną maszyną. Z takimi urządzeniami możemy spotkać się wszędzie, zarówno w zakładach produkcyjnych, jak i magazynach, ale również w hipermarketach, na dworcach czy lotniskach albo centrach logistycznych.

Potrzebne są wszędzie tam, gdzie trzeba wykonać transport towarów na dłuższe lub krótsze odcinki. Pomagają również sprawnie przewozić ciężkie towary, a w niektórych przypadkach pracują na wysokościach, układając palety na wysokich regałach magazynowych.

Właśnie ze względu na tak odpowiedzialne zadanie wózki widłowe muszą być regularnie serwisowane, ponieważ tylko wtedy zagwarantują bezpieczeństwo codziennego użytkowania. Warto więc co pewien okres korzystać z profesjonalnego serwisu wózków widłowych w świętokrzyskim.

Jak wygląda przegląd wózka widłowego?

Fachowcy wykonujący kompleksową usługę przeglądu wózków widłowych zawsze dbają o wszystko, czyli nawet te najmniejsze detale. Głównym zadaniem serwisu jest wykrycie wszelkich usterek, które mogły się pojawić podczas eksploatacji pojazdu. Doświadczony pracownik dokładnie sprawdzi widły, łańcuchy, opony, układ hamulcowy i kierowniczy, układ hydrauliczny, oświetlenie, sygnalizację dźwiękową i panel sterowania.

Podczas przeglądu sprawdzane są również dokumenty, czyli książka eksploatacyjna wózka widłowego, dziennik konserwacji wózka widłowego i DTR wózka widłowego. Po wykonaniu przeglądu technicznego do dziennika konserwacji wprowadzany jest wpis, który zezwala na eksploatację wózka widłowego. Pojazdy z pełnym dozorem technicznym powinny wykonywać konserwację co 30 dni, natomiast z ograniczonym dozorem raz na 60 dni. Regularne serwisowanie urządzenia zapewni pracownikom najwyższe bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy.

Pytania odnośnie wózków widłowych?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]