Typy wózków widłowych

Wózek widłowy inaczej nazywany wózkiem jezdniowym podnośnikowym służy do przewozów towaru o znacznej masie i stosowany jest przede wszystkim w magazynach czy fabrykach. Każdy kto przymierza się do zakupu tego rodzaju sprzętu powinien zapoznać się z występującymi na rynku typami wózków widłowych.

Jakie są typy wózków widłowych?

Nasza firma oferuje różne typy wózków widłowych, które możemy podzielić w zależności od zastosowanego napędu lub też sposób konstrukcji.

Ze względu na rodzaj napędu:

– ręczne – są używane głównie do przewożenia niewielkich ładunków na dość krótkie odległości,
– napędzane silnikiem spalinowym – wygodniejsze w obsłudze ale wymagają kontroli dotyczących między innymi wycieku płynów itd.,
– elektryczne – są ciche i nie emitują szkodliwych spalin, muszą być jednak systematycznie ładowane,

Ze względu na konstrukcję:

– Wózek widłowy czołowy
– Wózek widłowy boczny
– Wózek widłowy specjalizowany o zmiennym wysięgu

Dlaczego warto zamówić wózki widłowe właśnie w FLT?

Grupa FLT specjalizuje się w sprzedaży wózków widłowych. W bogatej ofercie dostępnej na stronie znajdziesz różne typy wózków widłowych. Sprzedajemy jedynie wysokiej klasy, sprawdzony sprzęt, pochodzący od znanych i cenionych na rynku producentów (toyota, linde, skyjack, jungheinrich), który z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów dlatego dokładamy również wszelkich starań, by możliwie jak najbardziej ułatwić wybór odpowiedniego modelu.

 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem wózka widłowego koniecznie przejrzyj asortyment dostępny na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości. Nasi specjaliści z pewnością pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu!