Prowadzimy sprzedaż wózków widłowych na terenie całej małopolski

Wózki widłowe są wykorzystywane w wielu firmach, są kluczowym elementem pracy na magazynach i placach budowy podczas transportu różnych towarów. Różnią się między sobą wielkością, rodzajem napędu, funkcją i typem kierowania.

Zobacz wózki widłowe używane w ofercie FLT:

Wynajem wózków widłowych Małopolska

Wózki widłowe są urządzeniami bardzo często wykorzystywanymi w przeróżnych miejscach i do wielu zadań. Wynajem wózków widłowych małopolska to usługa, która dotyczy rozmaitych typów wózków, a także pomocy operatorów. Oferta jest skierowana zarówno do osób indywidualnych, jak i do firm i przedsiębiorstw. Jest wiele rodzajów wózków widłowych, są one przeznaczone do pracy w różnych warunkach. Wózki widłowe z napędem elektrycznym mogą być stosowane nawet w zamkniętych pomieszczeniach.

Sprawdź dostępne wózki widłowe w naszym SKLEPIE ONLINE

Z kolei wózki widłowe z napędem spalinowym lub gazowym są wykorzystywane na zewnątrz pomieszczeń, jeśli mają służyć do pracy wewnątrz budynków, powinny być zaopatrzone w odpowiednie filtry. Wynajem wózków widłowych małopolska to również pewność, że są one weryfikowane pod względem bezpieczeństwa i sprawności, ponieważ podlegają określonym normom i są poddawane systematycznym testom. Wózki widłowe są wynajmowane  z reguły na krótkoterminowe okresy, ale można również skorzystać z korzystnych umów długoterminowych.

Serwis wózków widłowych Małopolska – wymiana lub naprawa

Serwis wózków widłowych-małopolska to miejsce, w którym można dokonać regeneracji silnika, układu hydraulicznego, zawieszenia oraz masztu. W takim miejscu można również dokonać regeneracji lub wymiany akumulatorów do wózków widłowych. Serwis wózków widłowych obejmuje zazwyczaj:

  •  kontrolę czystości baterii,
  •  kontrole prostownika i ładowania baterii,
  •  kontrolę stanu chemicznego i elektrycznego urządzenia,
  •  neutralizację komponentów kwasowych,
  •  przywrócenie baterii sprawności oraz sporządzenie raportu technicznego o jej stanie.

Szybkiej eksploatacji ulegają także opony wózków widłowych, ponieważ muszą podnosić jednorazowo kilka ton materiału. Tylko wysokiej jakości ogumienie jest w stanie sprostać takim zadaniom. Serwis wózków widłowych małopolska obejmuje wymianę opon wózka widłowego oraz usługi wulkanizacyjne.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w wózkach widłowych w Małopolsce

Stosowane obecnie wózki widłowe muszą spełniać wysokie wymagania co do jakości i wyposażenia. Jednym z najważniejszych elementów ich wyposażenia jest terminal wózkowy, dzięki któremu operator ma dostęp do potrzebnych informacji. Niezbędne są również urządzenia do obsługi kodów kreskowych, drukarki etykiet, skanery oraz kolektory danych. Aby praca odbywała się we właściwych warunkach, terminal wózkowy powinien spełniać określone wymagania, ważna jest:

  •  jego wielkość, nie powinien zasłaniać widoczności operatorowi, ale jego wymiary powinny umożliwiać swobodną pracę na monitorze i klawiaturze,
  •  modele wyposażone w ekran dotykowy często ułatwiają pracę,
  •  wytrzymałość, warunki pracy wózka widłowego to często narażenie na duże różnice temperatur od minus trzydziestu do plus czterdziestu stopni C, terminal   wózkowy musi być również odporny na działanie wstrząsów, uszkodzeń mechanicznych, a także zapylenia oraz działania wilgoci,
  •  możliwość łatwego montażu i demontażu, aby urządzenie mogło być przenoszone między wózkami, co wpływa pozytywnie na efektywność pracy.

Serwis wózków widłowych małopolska to miejsce, gdzie dokonywane są przeglądy wózków widłowych, konserwacje i naprawy. Specjaliści zajmujący się serwisowaniem udzielają również porad dotyczących poprawnej eksploatacji, a także najczęstszych przyczyn awarii i terminów wymiany poszczególnych części.

Ekologiczne rozwiązania w technologii wózków widłowych

Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w budowie wózków widłowych ma na celu wprowadzenie ekologicznych rozwiązań, a także nowych funkcji i większej specjalizacji sprzętu. Wiele rozwiązań mechanicznych zostaje zastępowanych przez elektronikę. Wynajem wózków widłowych małopolska to zazwyczaj nowoczesne modele wyposażone w czujniki cofania i kamery. Takie pojazdy podlegają również wysokim wymaganiom dotyczącym wydzielanych spalin.