Konserwacja wózka widłowego – przeglądy konserwacyjne

Wykorzystywanie w działalności przedsiębiorstw urządzeń transportu bliskiego wiąże się z obowiązkiem utrzymania ich w prawidłowym stanie technicznym. Regularna, rzetelna konserwacja to nie tylko wymóg Urzędu Dozoru Technicznego, ale także kwestia bezpieczeństwa, efektywności pracy i dłuższej żywotności urządzenia. Zarówno nowe, jak i używane urządzenia wymagają fachowych przeglądów bez względu na częstotliwość ich użytkowania. Okresowe sprawdzanie kondycji wózka widłowego i bieżące usuwanie ewentualnych usterek gwarantuje ciągłość procesów produkcji, dystrybucji i magazynowania.

Aby urządzenie mogło zostać dopuszczone do dalszej eksploatacji należy przeprowadzić kontrolę:
– poziomu zużycia opon,
– stanu i zużycia wideł oraz łańcuchów,
– sprawności układu kierowniczego i hamulcowego,
– szczelności układu hydraulicznego,
– dla wózków elektrycznych – baterii trakcyjnych,
– dla wózków zasilanych gazem – szczelności instalacji LPG,
– sprawności sygnalizacji dźwiękowej,
– sprawnego działania oświetlenia pojazdu,
– właściwego oznakowania pojazdu zgodnie z wymogami UDT,
– sprawności masztu
Ponadto w trakcie przeglądu jest sprawdzana dokumentacja techniczna wózka.

Czynności konserwacyjne są przeprowadzane zgodnie z wytycznymi producenta z zachowaniem terminów wynikających z rozporządzenia. Dysponujemy zapleczem technicznym z szybkim dostępem do części zamiennych. W przypadku napraw wymagających większych nakładów pracy i czasu oferujemy sprzęt zastępczy. Wykonujemy konserwację wózków w ramach stałej umowy, a także z doraźnej potrzeby klienta. Nasz zespół tworzą wykwalifikowani serwisanci z wieloletnim doświadczeniem.

Regularna konserwacja wózka widłowego to prawidłowe działanie i pełne bezpieczeństwo

Każdy przedsiębiorca posiadający w swojej flocie wózki widłowe jest zobowiązany do utrzymania ich w prawidłowej kondycji. Zgodnie z obowiązującym prawem przeprowadzenie przeglądu i konserwacji wózka może dokonać osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia konserwatorskie. To właśnie dlatego pracę tą warto powierzyć naszej firmie. Zapewniamy bardzo wysoką jakość i dbamy o to, by wózki widłowe działały poprawnie przez 365 dni w roku. Podczas konserwacji nasi pracownicy zwracają uwagę na zużycie części eksploatacyjnych i w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów zalecają szybką ich wymianę w celu uniknięcia poważniejszych awarii. W trakcie serwisu dbamy o poprawne działanie mechanizmów napędowych, ale sprawdzamy też urządzenia sterujące, kontrolujemy oświetlenie i robimy wszystko, by ogólny stan urządzenia był jak najlepszy.

W trakcie prac konserwacyjnych dbamy o każdy szczegół

Konserwacja wózka widłowego powinna być przeprowadzana regularnie co 30 dni. Wie o tym każdy przedsiębiorca, ale cykliczne sprawdzanie stanu technicznego jest dla wielu z nas bardzo kłopotliwe. To właśnie dla takich osób przygotowana została nasza oferta zapewniająca profesjonalną kontrolę, konserwację i regularne serwisowanie. Nasza oferta to także profesjonalna renowacja wózków widłowych, które posiadają większe lub mniejsze uszkodzenia. Jeśli w swojej flocie posiadasz takie pojazdy, to nasz konserwator wózka widłowego będzie w stanie zapewnić szybkie ich odnowienie i powrót do normalnej pracy. Jeśli chcesz, by konserwacja wózka widłowego wykonana była prawidłowo, skontaktuj się z nami, by otrzymać niezobowiązującą ofertę. Pamiętaj, że obowiązki konserwatora wózków widłowych są tak rozległe, że należałoby na to stanowisko zatrudnić pracownika. Jeśli nie chcesz tego robić, nasze usługi zapewnią bezpieczeństwo i pełną niezawodność każdego wózka widłowego.