Zobacz dostępne platformy nożycowe w ofercie grupy FLT:

Rodzaje platform nożycowych

W ofercie posiadamy platformy nożycowe z następującymi rodzajami napędu:

Platformy podnośnikowe elektryczne

Podnośniki z takim napędem będą nadawać się szczególnie do użytku wewnętrznego.

Platformy podnośnikowe spalinowe

Nadają się wyłącznie do używania na zewnątrz. Stosowania wewnętrznego tego rodzaju platform wyraźnie zabraniają przepisy BHP. Charakteryzują się zwykle wyższą wysokością roboczą, możliwością osiągnięcia większych rozmiarów samej platformy i pokaźniejszym udźwigiem.

Pytania odnośnie platformy nożycowej?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]

Zastosowanie platform nożycowych, platform podnośnikowych

Platforma nożycowa czyli podnośnik nożycowy to narzędzie służące do transportu pionowego. Składa się z podłoża antypoślizgowego, nożycy – od których zależy wysokość robocza maszyny oraz samej platformy zwykle otoczonej barierkami. Pozwala zatem na bezpieczne i wygodne użytkowanie. Platformy takie mogą być używane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Platformy nożycowe znajdują zastosowanie m.in. w halach wielkopowierzchniowych, gdzie konieczna jest ingerencja w składowany towar np. w ramach inwentaryzacji. Przykładem takiej hali jest magazyn, hala produkcyjna czy hipermarket. Dzięki platformom można więc wykonywać różnego rodzaju prace remontowe, konserwacyjne czy przy wykładaniu towaru.

Pracownicy korzystający z podnośników nożycowych mogą robić to w wygodny i bezpieczny sposób dzięki barierkom. Natomiast platformy nożycowe bez barierek, z możliwą niską powierzchnią samej platformy, za to z podwyższonym udźwigiem wykorzystuje się w np. mechanice pojazdowej. Spalinowe podnośniki wykorzystywane na zewnątrz używa się zaś do remontów elewacji czy mycia zewnętrznych stron szyb w oknach. Platformy nożycowe można również używać do tymczasowego lub stałego transportu osób niepełnosprawnych na piętra budynków.

Ceny platform nożycowych

Zależy ona od kilku czynników, takich jak stan urządzenia, rok produkcji, rodzaj napędu, kluczowe parametry: udźwig i wysokość robocza. Szerokie zastosowanie platform nożycowych sprawia, że na rynku dostępnych jest wiele różnych tego typu urządzeń co powoduje spore zróżnicowanie cen.

Oferty na allegro rozpoczynają się od 500 zł a kończą na 90 tysiącach złotych. Rozbieżność cen dowodzi z jak różnym sprzętem mamy do czynienia. Najdroższymi podnośnikami są te o nowe, elektryczne, o wysokiej wysokości roboczej. Przed zakupem warto więc określić potrzeby i dostosować do nich pożądany sprzęt

Pytania odnośnie platformy nożycowej?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75