Wózek widłowy wielokierunkowy jest konstrukcją posiadającą wiele zalet i ogromną funkcjonalność. Ten rodzaj wózka jest optymalnym wyborem, dla każdego przedsiębiorstwa które, zajmuje się magazynowaniem tzw. dłużycy, czyli towarów długich, których przewożenie lub magazynowanie wiąże się z wieloma ciasnymi manewrami.

Różnice w budowie wózka widłowego wielokierunkowego

Budowa wózka widłowego wielokierunkowego pozwala na jazdę w praktycznie każdym kierunku, a pomaga w tym specjalny system odpowiedzialny za sterowanie kołami. Dzięki wspomnianemu systemowi, wózek widłowy wielokierunkowy, jest niezastąpionym narzędziem w praktycznie każdym magazynie. Swoją największa wartość wózek wielokierunkowy udowadnia podczas pracy w miejscach niezwykle ciasnych, gdzie jest ograniczone miejsce do różnego rodzaju manewrów.

Pytania odnośnie wózków widłowych?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]


Zalety wózka widłowego wielokierunkowego

Wózek widłowy wielokierunkowy jest konstrukcją, która łączy kilka rodzajów wózków, a tym samym ma on wiele zalet:

– wózek jest bardzo uniwersalnym narzędziem, z którego można korzystać na halach magazynowych oraz na zewnątrz,

– wózek wielokierunkowy potrzebuje znacznie mniej miejsca do manewrowania, niż zwykły wózek widłowy czołowy. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku magazynowania dłużycy oraz poruszania się w ciasnych korytarzach. W przypadku wózka widłowego wielokierunkowego jego szerokość definiuje szerokość korytarza,

– korzystanie z wózka wielokierunkowego, pozwala ograniczyć liczbę manewrów, wykonywanych z towarem na widłach, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia towaru jest mniejsze. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku transportu dłużycy.

Różnice pomiędzy modelami wózków oraz środowisko ich pracy

Tak jak w przypadku tradycyjnych wózków, również wózki widłowe wielokierunkowe występują w wielu modelach, które różnią się: maksymalną wysokością podnoszenia, maksymalnym udźwigiem, wymiarami samego wózka, dostosowaniem wózka do rodzaju przenoszonego. Bez względu na wybrany rodzaj wózka widłowego wielokierunkowego, znajdzie on zastosowanie w każdym magazynie i w każdym rodzaju przemysłu. Wózki widłowe tego typu idealnie nadają się do pracy w:

– tartakach,

– hurtowniach budowlanych,

– magazynach z materiałami budowlanymi,

– hurtowniach i magazynach z prefabrykatami do instalacji hydraulicznych.

Praca w tego typu przedsiębiorstwach jest związana, z transportem i magazynowaniem przedmiotów długich, takich jak: deski, rury hydrauliczne, elementy wykończenia wnętrz, jednak sam wózek można wykorzystać do transportu bliskiego bardziej tradycyjnych ładunków.

Wózek widłowy wielokierunkowy, czyli uniwersalne narzędzie pracy do każdego rodzaju magazynu

Wszystkie zalety wózków widłowych wielokierunkowych sprawiają, że w większości sytuacji, tego typu wózek sprawdzi się lepiej od klasycznych konstrukcji czołowych. Przemieszczanie się w dowolnym kierunku, mała powierzchnia potrzebna do manewrowania oraz łatwa możliwość przewożenia towarów długich, sprawiają, że konstrukcja wielokierunkowa będzie idealnym rozwiązaniem dla ładunków, których objętość utrudnia transport wewnętrzny, lub w miejscach, gdzie jest mocno ograniczony teren do manewrowania. Dzięki solidnej konstrukcji wózki widłowe wielokierunkowe można używać wewnątrz hali oraz na dworze. Wózek widłowy tego typu podlega takim samym procedurom serwisowym i kontrolnym jak klasyczny wózek czołowy.

Pytania odnośnie wózków?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75