Wózki kompletacyjne

W procesie magazynowania kompletacja stanowi jeden z najważniejszych i najbardziej skomplikowanych elementów w łańcuchu logistycznym. Przebieg przygotowywania zamówień jest bardzo czasochłonny i generuje najwięcej kosztów osobowych. Wózki do kompletacji powstały w celu usprawnienia logistyki w magazynach oraz maksymalizacji wydajności i szybkości pracy. Urządzenia te zapewniają bezawaryjne funkcjonowanie w trudnych warunkach, a dzięki szybkiej możliwości wymiany akumulatora zapewniają ciągłość pracy zmianowej. Organizacja pracy z wykorzystaniem wózków do kompletacji przyczynia się do optymalizacji zagospodarowania przestrzeni magazynowej poprzez piętrowanie towarów na wielu poziomach.

image

Ruchomy system podnośnikowy w wózkach kompletacyjnych

Cechą identyfikującą wózki dedykowane do procesu kompletacji jest ruchomy system podnośnikowy. Oznacza to, że poza widłami podnoszony jest też cały pomost (albo kabina – w zależności od wyposażenia wózka) wraz z umiejscowionym na nim operatorem. Umożliwia to ręczne wyłożenie towaru na wyższych regałach magazynowych.

Oferta tego typu pojazdów jest bardzo szeroka i uwzględnia wymagania dotyczące stosowanego udźwigu, wysokości i metod kompletacji czy szerokości korytarzy roboczych. Możliwość wyposażenia w dodatkowy osprzęt zaspokoi potrzeby każdej branży. Nowoczesne rozwiązania mają na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa operatorowi, a także wygodę w poruszaniu się i pobieraniu towarów w wąskich i ciasnych alejkach pomieszczeń magazynowych. Wózki kompletacyjne służą do komisjonowania poziomego i pionowego, a ich wysokość podnoszenia osiąga nawet 12 metrów.

Wózki kompletacyjne z poziomu posadzki

Najprostsze wózki z tej kategorii prowadzą kompletacje z poziomu posadzki. Przebiega ona na najniższym stopniu magazynowania, z którego są wyciągane poszczególne jednostki będące częścią składową zamówień. Niektóre modele są wyposażone w dodatkowy podest, który umożliwia im dostęp do wyżej położonych regałów. W podstawowej wersji wózki takie mogą transportować jedną, maksymalnie dwie palety, ale wyposażone w dłuższe widły mogą obsługiwać niestandardowe ładunki i już dwie, albo nawet trzy palety jednocześnie.

Kompletacja z niskiego, średniego i wysokiego poziomu

Pozostałe wózki kompletacyjne można podzielić na trzy kategorie biorąc pod uwagę ich maksymalne wysokości podnoszenia: niskopoziomowe osiągają wysokość podniesienia do 1,5 metra, średniopoziomowe – do 4-5 metrów oraz wysokopoziomowe – do 12 metrów. U dwóch ostatnich kabina z operatorem podnosi się i opuszcza wzdłuż masztu. Wózki kompletacyjne do wysokiego poziomu ze względu na najwyższy stopień zaawansowania i mnogość rozwiązań konstrukcyjnych kabiny operatora wymagają dodatkowych środków bezpieczeństwa.

SERWIS WÓZKÓW KOMPLETACYJNYCH

image

Naprawa układów elektronicznych

Oferujemy diagnostykę i regenerację części oraz podzespołów elektronicznych większości modeli wózków

image

Wymiana kół i rolek

Posiadamy szeroką gamę kół napędowych i podporowych oraz rolek jezdnych do wszystkich typów wózków

image

Renowacja masztów

Świadczymy usługę naprawy masztów, w tym wymianę rolek, uszczelniaczy, wężów oraz łańcuchów nośnych

Wózek widłowy kompletacyjny – czy warto?

Zdecydowanie tak! Wózki widłowe kompletacyjne czy niskiego składowania znacznie ułatwią pracę w halach czy magazynach. Nasze pojazdy charakteryzują się wysoką jakością wykonania i niezwykłą wydajnością, zatem z powodzeniem można je użytkować przez naprawdę długi czas. Oferujemy wszystkim zainteresowanym jedynie pojazdy znanych na całym świecie marek, które sprowadzamy bezpośrednio od producenta. Nowoczesne technologie, a przede wszystkim łatwa obsługa – nasze wózki widłowe przypadną do gustu każdemu klientowi!

Wózki kompletacyjne

Jednym z rodzajów pojazdów, które proponujemy klientom, są wózki kompletacyjne. Pojazdy te są niezbędne w każdym magazynie – przy ich pomocy można swobodnie układać przenoszone towary piętrowo. Takie działanie pozwala na sporą oszczędność miejsca, co z kolei umożliwia przechowywanie w danej przestrzeni znacznie więcej towarów. Wózki kompletacyjne są dodatkowo szybkie i łatwe w obsłudze, a dzięki niewielkim rozmiarom można korzystać z nich nawet w bardzo wąskich korytarzach.

Elektryczne wózki kompletacyjne są również stosunkowo tanie – taka inwestycja nie będzie wcale dużym obciążeniem finansowym, gdyż proponujemy klientom atrakcyjne warunki finansowania!