Wybierz profesjonalne usługi serwisu wózków widłowych od FLT grupa

W ramach serwisu i naprawy wózków widłowych, oferujemy m.in:

– pełen osprzęt do wózków widłowych
– naprawa elementów hydrauliki siłowej
mobilny serwis opon przemysłowych
– montaż instalacji gazowych
diagnostyka i regeneracja baterii trakcyjnych
– regeneracja akumulatora, wymiana poszczególnych ogniw
– regeneracja masztów i zawieszeń
– remont i serwis silników, skrzyni biegów
– montaż dodatkowego wyposażenia
– montaż oryginalnych części lub tańszych zamienników (wybór ustalany z klientem)
– montaż dodatkowego oprzyrządowania
– wymiana ogumienia
– montaż wideł i przedłużek wideł
Asystę UDT

 

Zadzwoń do nas i umów się na serwis Twojego wózka

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75

 

Dlaczego warto serwisować wózki widłowe?

Wybranie oraz zakup wózka widłowego obejmuje jeszcze jeden ważny aspekt, jakim jest serwisowanie. Serwis widlaków jest niezbędny do tego, żeby sprzęt działał niezawodnie — nie narażał nas na straty spowodowane awarią oraz  przestojem w trakcie pracy. Przy zakupie wózka, miejmy zatem na uwadze możliwie niedaleką odległość od serwisu. Jeśli jednak jesteście zdecydowani na zakup wózka od nas, odległość nie musi być przeszkodą.

Świadczymy usługę mobilnego serwisu wózków widłowych. Nasi serwisanci dojeżdżają do klienta niezwłocznie po zgłoszeniu awarii. Wiemy, jak bardzo ważna jest ciągłość pracy i staramy się wykryć oraz pomóc naprawić usterkę jak najszybciej.

Co zużywa się najczęściej?

Każdy sprzęt tego typu intensywnie użytkowany w trudnych warunkach wymaga serwisowania. Nawet jeśli bardzo dbamy o swoje widlaki i niekoniecznie używamy ich w trudnym terenie, to i tak mogą pojawić się awarie oraz należy skorzystać z serwisu wózków. Konieczna jest też okresowa wymiana podzespołów, które zużywają się w trakcie eksploatacji. W zależności od używanego w wózku źródła zasilania różne podzespoły mogą  wymagać wymiany bądź naprawy.

Pytania odnośnie serwisu wózków widłowych?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]

Bezwzględnie zużywa się olej w silnikach spalinowych, filtry paliwa, powietrza oraz oleju, a jeśli wózek działa w oparciu o gaz LPG — filtry fazy ciekłej oraz lotnej. Kiedy posiadamy wózek napędzany energią, zużywają się baterie oraz ich złącza, co oczywiście każdorazowo wymaga wymiany. W każdym przypadku należy też zwracać uwagę na ogumienie wózków — zużyty bieżnik negatywnie wpływa na przyczepność może być narażeniem bezpieczeństwa pracowników.

Usterki mogą występować także w układzie hydraulicznym. Mogą pojawić się nieszczelności, zużycie uszczelnień oraz złączy.  Mechanizm podnoszenia ładunku: widły oraz karetka również mogą ulec awarii. Do najpoważniejszych przypadków usterek należą jednak zdecydowanie usterki gniazd, kół zębatych, łańcuchów oraz ramy. Jednostka napędowa to również obszar, gdzie może dochodzić do awarii. Układ elektroniczny i elektronika, chłodzenie, układ kierowniczy, układ hamulcowy — tu również mogą pojawić się niechciane usterki.

Serwis wózka widłowego – czy zawsze konieczny?

Pamiętajmy, żeby nigdy nie próbować naprawiać widlaka na własną rękę. Spowoduje to nie tylko utratę gwarancji, ale jest wysoce prawdopodobne, że może również zagrażać naszemu życiu lub życiu i zdrowiu innych. Serwis wózków widłowych jest konieczny w przypadku zauważenia jakiejkolwiek zmiany w działaniu maszyny. Kiedy zauważymy, że coś cieknie, nie działa, pojawiły się nieznane dotąd hałasy wydobywające się z wnętrza widlaka — zadzwońmy oraz skonsultujmy się z naszym konsultantem, podjedźmy do naszego serwisu wózków widłowych lub skorzystajmy z usługi mobilnego serwisu wózków widłowych.

Serwis widlaków

Serwis widlaków to obszar codziennych działań przeznaczony dla specjalistów znających specyfikację każdego produktu, którego mamy w ofercie. W naszym serwisie zatrudniamy wyłącznie takich specjalistów: doświadczonych mechaników, bo wiemy, że w przypadku awarii liczy się przede wszystkim kompetencja oraz umiejętność szybkiej naprawy usterki.

Serwis wózków widłowychJeszcze raz podkreślamy: w przypadku usterki w widlaku nie ma tu miejsca na naprawy czy wymianę części prowadzone na własną rękę. Nie obawiaj się kosztów napraw, nie są one wysokie. Samodzielne poszukiwanie usterki oraz próby naprawy jej narazi Cię na zdecydowanie większe koszty w porównaniu ze skorzystaniem z usługi wózki widłowe serwis.  Serwis wózków widłowych cennik jest sprawą bardzo indywidualną, ściśle związaną z zakresem oraz poziomem złożoności napraw.

Serwisujemy każdy widlak, bez względu na to, czy został zakupiony jako nowy, czy używany. Nie ma znaczenia również, czy jest zasilany paliwem, gazem czy działa na baterie — nasi specjaliści mają kompetencje, żeby zająć naprawą widlaków bez względu na typ.

Pamiętajmy, że wczesne wykrycie usterki oraz jej naprawa na wczesnym etapie występowania może zapobiec wystąpieniu innym, poważniejszym awariom.  Pozwoli nam to na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy. Serwis wózków widłowych grupy FLT pochyli się nad każdą wątpliwością w kwestii prawidłowego działania sprzętu, zachęcamy do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań technicznych.

Pytania odnośnie serwisu wózków widłowych?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75