Korzystanie z wózków widłowych to powszechne rozwiązanie stosowane przez firmy, gdzie pracuje się z dużymi ilościami produktów, umieszczanych na paletach. Wózki pozwalają na sprawne transportowanie dużych ciężarów w ciasnych magazynowych, sklepowych alejkach. Jak każdy sprzęt mogą jednak ulegać awariom, dlatego warto wiedzieć jak się zachować, gdy pojawią się kody błędów w wózkach widłowych. 

Wygodna autodiagnostyka w wózkach widłowych

Jeśli weźmiemy pod uwagę wózki widłowe kody błędów będą dla nas informacją o tym co niepokojącego dzieje się z wózkiem. To ważna informacja, ponieważ szybko można reagować na niepokojące sygnały i ewentualnie dokonywać serwisu. W wózkach widłowych stosowane są liczne elementy zabezpieczeń i elektroniki, które istotnie ułatwiają cały proces diagnostyczny w takich wózkach. Kody błędów są podobne i mogą informować o tych samych problemach w różnych modelach wózków. 

Wózki widłowe – często występujące kody błędów 

Wielu producentów wózków widłowych stosuje podobne oznaczenia, dzięki czemu użytkownicy automatycznie dostają informację o tym co niepokojącego z wózkiem będzie się działo. I tak wskazać można jeśli chodzi o wózki widłowe kody błędów o następujących parametrach. 

  • 99 – kod informujący użytkownika wózka, że konieczne będzie przeprowadzenie przeglądu 
  • 45 – kod informujący o konieczności sprawdzenia stanu wyłącznika awaryjnego 
  • 50 – kod odnoszący się do hamulca postojowego 
  • 52 – sygnalizacja odnosząca się do błędów w zadajniku jazdy albo przy dźwigni hydrauliki
  • 56 – włączona funkcja hydrauliczna w czasie startu wózka 

Kontrolują książkę serwisową wózka 

Kody błędów w wózkach widłowych są istotną informacją dla użytkownika wózka o tym co dzieje się z pojazdem. Dlatego szybko podjąć można działania serwisowe umożliwiające usunięcie błędów. Kody u producentów się powtarzają, zawsze jednak tym najwłaściwszym działaniem będzie kontrolowanie kodu w książce serwisowej danego wózka gdzie będą znajdować się informacje dotyczące wszystkich błędów jakie w wózkach widłowych mogą występować. 

Co zrobić przy kodzie błędu? 

Jeśli w wózku widłowym pojawia się kod błędu powinno się szybko reagować. W pierwszej kolejności sprawdzić można ewentualne kroki do podjęcia w książce serwisowej. Jeśli będzie można samemu usunąć błąd, tam będą konieczne do tego informacje. Jeśli takiej możliwości nie będzie trzeba będzie zgłosić się do serwisu, gdzie wózkiem zajmą się specjaliści posiadający odpowiednie przygotowanie do tego, by zająć się wózkiem i dokonać w nim profesjonalnej naprawy

Potrzebujesz serwisu wózka widłowego?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75