Kabina jest nieodłącznym elementem każdego wózka widłowego. Chroni operatora przed szkodliwymi czynnikami w miejscu pracy, niskimi temperaturami otoczenia, a także chroni deskę rozdzielczą przed kurzem i wilgocią.

Większość producentów wózków widłowych zapewnia kabiny do swoich urządzeń, ale istnieje możliwość zamówienia kabiny wyższej jakości niż ta, którą otrzymaliśmy przy zakupie pojazdu. Nowoczesne kabiny do wózków widłowych są dostarczane wraz ze wszystkimi elementami mocującymi, dlatego instalacja wymaga tylko wiertarki i śrubokręta.

Kabina do wózka widłowego — dlaczego warto wymienić? 

Wygodna kabina do wózka widłowego jest niezbędna, by zapewnić pracownikowi komfortową i bezpieczną pracę.  Dzięki przeszkleniu o wysokiej widoczności, operator może lepiej widzieć kierunki jazdy i przenoszony ładunek. W przedniej i tylnej części nowoczesnych kabin znajdują się myjki elektryczne, w niektórych także z przodu. Pozwala to na pracę, nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Pytania odnośnie wózków widłowych?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na kontakt@flt-service.pl

W zimie z kolei bardzo pomaga specjalne ogrzewanie, dla utrzymania komfortowej temperatury wewnątrz. Nowoczesna kabina do wózka widłowego posiada też wygodne i dostosowane do pracy operatora siedzenie. Ponadto może zapewnić ochronę układów elektronicznych przed czynnikami zewnętrznymi.

Sprawny wózek widłowy w odnowionej wersji 

Wiele wózków jest sprawna mimo upływu lat i wiernie służy swoim właścicielom. Problemem jest zazwyczaj kabina do wózka widłowego. Ich stare wersje nie mają nic wspólnego z nowoczesnymi odpowiednikami, które mogą zapewnić komfort operatorowi i wpłynąć na efektywność jego pracy. Wielu właścicieli firm decyduje się więc na wymianę samej kabiny. Jest to niższy koszt niż wymiana całego pojazdu, a może znacznie poprawić korzystanie z wózka widłowego. Tym bardziej, jeśli nie ma konieczności wymiany pojazdu na nowy.

Kabina do wózka widłowego

Możliwości nowoczesnej kabiny 

Kabina do wózka widłowego jest wyposażona oczywiście w niezbędne spryskiwacze i wycieraczki. Jednak możliwe jest także zainstalowanie systemu ogrzewania i /lub klimatyzacji. Zapewnia to maksymalny komfort operatorowi podczas pracy, szczególnie jeśli w magazynie jest niska temperatura zimą i zbyt wysoka latem.

Kabiny dostępne na rynku są różne, od prostszych, po bardziej rozbudowane i droższe modele. Jednak wymiana jej może przedłużyć żywotność wózka widłowego, tym bardziej jeśli jest on sprawny. Z dobrej jakości kabiną pojazd może służyć firmie jeszcze przez kilka lat. Co więcej, montaż jest niezwykle prosty i przy podstawowych umiejętnościach można wykonać go samodzielnie.

Pytania odnośnie wózków?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75