Zobacz dostępne wózki paletowe z masztem:

Wózki paletowe z masztem

Zakres funkcjonowania wózków paletowych z masztem jest znacznie rozszerzony w porównaniu do wózków paletowych unoszących. Są pomocne nie tylko przy kompletowaniu zamówień, ale także przy składowaniu towaru na wysokich regałach magazynowych. Możliwość transportu pionowego czyni wózki paletowe z masztem alternatywą do wózków widłowych wysokiego składowania. Konstrukcyjnie są dużo mniejsze od widlaków, przez co są bardziej zwrotne i nie potrzebują zbyt wiele przestrzeni do przemieszczania się i wykonywania manewrów.

Wózki paletowe z masztem

Należy jednak mieć świadomość, że osiągi paleciaków nie będą aż tak duże jak w przypadku wózków widłowych i jeżeli funkcjonowanie magazynu jest ukierunkowane na transport pionowy, warto zdecydować się na ten drugi rodzaj pojazdu. Wózek paletowy z masztem idealnie sprawdzi się natomiast w pracy, w której dominuje transport poziomy, a potrzeba podniesienia ładunku na wysokość pojawia się sporadycznie. Są to najdroższe urządzenia spośród wszystkich wózków paletowych, ale też ich wydajność jest największa. Przystosowane do prac na dużych dystansach znajdą zastosowanie w zakładach produkcyjnych, magazynach, hurtowniach czy sklepach detalicznych.

Wózki paletowe z masztem ręczne i elektryczne

Wózki paletowe ręczne mogą mieć wysokość podnoszenia ładunku nawet do 2 metrów (idealnie sprawdzą się na przykład przy rozładunku samochodów transportowych w miejscach, gdzie brakuje rampy). Wózki z napędem elektrycznym i wbudowanym masztem mogą z kolei unosić ładunki na wysokość nawet 4-5 metrów.

Maszt w wózkach paletowych

Z założenia wózki paletowe mają niewielką wysokość podnoszenia – zwykle do ok. 20 cm. Jednak wyposażenie ich w maszt nadaje im zupełnie nowe właściwości. Ten element konstrukcyjny wózka jest bowiem odpowiedzialny za unoszenie, opuszczanie oraz stabilne utrzymywanie ładunku na pewnej wysokości.

SERWIS WÓZKÓW PALETOWYCH Z MASZTEM

image

Naprawa masztów

Wymiana uszczelnień, siłowników, rolek masztu, przewodów hydraulicznych, łańcuchów nośnych

image

Wymiana wideł

W przypadku uszkodzeń, odkształceń czy wytarć proponujemy montaż nowego oprzyrządowania

image

Przeglądy konserwacyjne

Przeprowadzamy kontrolę stanu technicznego wózków zgodnie z wymaganiami UDT.