Wózki prowadzone – popularna propozycja do sklepów i magazynów

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie magazynów i sklepów wielkopowierzchniowych bez wózków widłowych, które istotnie ułatwiają obsługę przestrzeni w takim sklepie. W grę wchodzi między innymi transport palet z towarami. Dostępne w sprzedaży wózki widłowe mają różny charakter, a wśród nich na uwagę zasługują między innymi wózki prowadzone. 

Zobacz dostępne wózki prowadzone w ofercie FLT:

Wózki prowadzone – charakterystyka wózka widłowego 

Wózki prowadzone należą do popularnych propozycji wśród wózków widłowych. Przemawia za nimi wygoda w obsłudze, a jednocześnie praktyczny charakter, który sprawia, że wózki tego typu będą dobrym elementem wyposażenia zarówno jeśli chodzi o magazyny jak i wielkopowierzchniowe sklepy, gdzie także są chętnie wykorzystywane. 

Wózki prowadzone

Charakterystyczna obsługa wózka prowadzonego

Mówiąc o wózkach prowadzonych przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to jak są one obsługiwane. W tym przypadku operator nie siedzi ani nie stoi na wózku, ale znajduje się przed wózkiem i nie jako pcha ten wózek przed sobą. Oczywiście takie można mieć wrażenie, w rzeczywistości wózek jedzie sam, zaś operator nim steruje za pomocą dyszla. 

Typowa budowa wózka prowadzonego 

Wózki prowadzone mają charakterystyczną budowę, składają się z rączki odpowiadającej za prowadzenie połączonej z dyszlem, kasety z napędem i do tego mają stały masz oraz na stałe dołączone do wózka widły. W ten sposób powstaje konstrukcja, co do której można na pewno stwierdzić, że jest wygodna w prowadzeniu i stosunkowo bezpieczna. 

Prosta obsługa i wysoki poziom bezpieczeństwa

Wspominając wózki prowadzone można liczyć na produkt, który jest stosunkowo prosty w obsłudze, dlatego właściwie każdy będzie sobie dobrze radził w pracy z tego typu wózkiem. Nie będzie problemu z nauką obsługi. Budowa wózka sprawia, że nie jeździ on szybko, jest bezpieczny, a największe ryzyko będzie w momencie, gdy ładunki będzie podnosiło się na dużą wysokość. Jednak i wtedy sprawny operator, powinien sobie dobrze z takim wózkiem poradzić. 

Dobre wyposażenie do magazynu 

Taka charakterystyka wózków prowadzonych sprawia, że znajdują się one na wyposażeniu magazynów i sklepów wielkopowierzchniowych, gdzie z ich pomocą transportuje się między magazynem a regałami produkty na paletach. Wózki mają napęd elektryczny, dlatego nie potrzebują dodatkowego paliwa.

Wózki należą do tych pojazdów, które podlegają działaniom realizowanym przez Urząd Dozoru Technicznego. Pracownicy, którzy będą w firmie odpowiadali za obsługę takiego wózka powinni być do tego odpowiednio przygotowani, powinni posiadać stosowne uprawnienia i świadectwa kwalifikacyjne.