Zobacz dostępne wózki widłowe ręczne:

Wózki widłowe ręczne są często wykorzystywane do transportu towarów znajdujących się na paletach. Stanowią cenną pomoc w magazynach, halach logistycznych, produkcyjnych, w sklepach i na budowach. Można nimi przenosić, opuszczać, podnosić i przewozić towary. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z charakterystyką wózków widłowych ręcznych i ofertą naszej firmy.

Wózki widłowe ręczne, wózki paletowe ręczne

Jedne z najpopularniejszych wózków wykorzystywanych szczególnie w magazynach stanowią ręczne wózki widłowe. Zwane potocznie paleciakami, różnią się od wózków widłowych sposobem wykorzystania i budową. Wózki widłowe posiadają napęd elektryczny lub spalinowy, ręczne zaś obsługiwane są przez wykorzystanie napędu ręcznego.

Pytania odnośnie wózków widłowych ręcznych?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]

Zobacz dostępne wózki ręczne:

Przeznaczenie wózków ręcznych

Wózki ręczne służą przede wszystkim do przemieszczania towarów w wąskich pomieszczeniach / korytarzach (są zwinne i niewielkich gabarytów). Często stanowią wyposażenie samochodów dostawczych. Dzięki wadze, którą posiadają można ich użyć do obserwacji wagi towaru, przeznaczonego do wysłania (przygotowanie do transportu). Paleciaki wykorzystywane są również do pracy z roztworami solnymi i substancjami o kwaśnym odczynie (wózki galwanizowane).

Budowa ręcznych wózków paletowych

Paleciakami można transportować na krótkich dystansach puste oraz załadowane towarem palety. Towar może być uniesiony przez wózek na wysokość do 20 cm (wózek standardowy), bądź do 2 metrów wózek ręczny paletowy z masztem). Tradycyjne wózki paletowe zbudowane są z: dyszla, ramy, pompy, wideł, rolek, koła, masztu (posiadają go wózki ręczne paletowe masztowe). Ze względu na długość wideł rozróżnia się paleciaki o krótkich widłach (długości do 80 cm) oraz wózki paletowe długie (posiadają widły długości 180 cm, 200 cm i więcej).

Rodzaje wózków widłowych ręcznych dostępnych w naszej ofercie

Nasza firma, może zaproponować Państwu duży asortyment różnych rodzajów wózków paletowych ręcznych. Możemy szczególnie polecić wózki, które wyprodukowane są ze stali nierdzewnej i ocynkowane, bądź wózki z tworzyw sztucznych, które świetnie nadają się do wykorzystania w ciężkich warunkach.

Dysponujemy również ofertą wózków wyposażonych w wagi, wózkami ręcznymi masztowymi (możliwość unoszenia ładunku do 2 m), wózkami paletowymi nożycowymi ( połączenie wózka paletowego i podnośnikowego). W celu doboru odpowiedniego rodzaju wózka do Państwa potrzeb prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami

Pytania odnośnie wózków widłowych ręcznych?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75