Skup wózków widłowych to usługa firmy FLT idealna do firm, które chcą szybko sprzedać lub wymienić wózek widłowy. Kończąc działalność firmy lub po prostu wymieniając sprzęt na nowy często problem pojawia się przy utylizowaniu uprzednio używanego sprzętu. I tak jak dość łatwo rozwiązać problem maszyn i urządzeń biurowych, często problematyczne okazują się wózki widłowe. Duży gabaryt, często z jakimiś uszkodzeniami mechanicznymi, wydaje się trudny do przekazania dalej.

Prowadzimy profesjonalny skup wózków widłowych

Dlatego wychodzimy naprzeciw naszym klientom – skupujemy wózki widłowe. Naszym klientom oferujemy sprzedaż oraz wynajem używanego sprzętu, dlatego też skupujemy używane wózki. Przyjmujemy również wózki uszkodzone, nawet poważnie oraz wózki wybrakowane. Skupujemy pojedyncze sztuki wózków od właścicieli prywatnych oraz od firm, ale też całe floty wózków.

Chciałbyś szybko sprzedać wózek widłowy?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]

Warto skorzystać ze skupu wózków widłowych, ponieważ wózek nawet nie używany podlega pod coroczne dozory techniczne UDT. Za niewywiązywanie się z obowiązku grożą kary, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest szybkie zdjęcie z siebie odpowiedzialności w postaci przekazania wózka na skup. Wszelkimi prawnymi wymaganiami zajmuje się już wtedy skup FLT.

Skup to też dobre rozwiązanie pod kątem ekologicznym – nawet jeśli wózek jest uszkodzony, zamiast oddawać go do utylizacji, oddając go na skup, właściciel skupu może wykorzystać niektóre części wózka widłowego czy podzespoły, które działają poprawnie, dzięki czemu nie będzie musiał zamawiać tych części nowych. Może też wymienić w wózku wadliwe części i uruchomić go ponownie. W taki sposób taki wózek może otrzymać drugie życie i służyć jeszcze przez lata.

Skup wózków widłowych

Skupowane marki wózków widłowych

Skupujemy wózki widłowego wszystkich popularnych marek takich jak Clark, Still, wózki Linde, Toyota, Doosan, Mitsubishi, Nissan / UniCarrriers, Jungheinrich i inne marki wózków widłowych.

Rodzaje wózków

Proponujemy skup używanych wózków widłowych bocznych, czołowych, podnośnikowych, kompletacyjnych, wózków systemowych, teleskopowych, paleciaków unoszących i innych.

Rodzaje napędu wózka

Akceptujemy wózki napędzane gazem LPG, wózki widłowe z napędem Diesel, spalinowe itd. Przyjmujemy również do skupu wózki widłowe napędzane elektrycznie.

Wycena finansowa wózka

Do wycenienia wózka niezbędne są podstawowe informacje – marka wózka, model, rocznik, rodzaj masztu, udźwig, wyposażenie dodatkowe w tym osprzęt. Czy jest to wózek poleasingowy czy nie, niezbędna jest też informacja czy wózek posiada pełną dokumentację i czy jest zgłoszony w eksploatacji do ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego. Jeśli brakuje pełnej dokumentacji wystarczy zwrócić się o nią do producenta.

Ważnym parametrem jest również stan techniczny wózka – czy posiada uszkodzenia mechaniczne, jeśli tak to jakie, czy w wózku występują brakujące elementy, jakie, jaki jest stan silnika – czy wyskakują błędy lub czy z powodu jakiejś usterki wózek nie działa poprawnie.

Zależy Ci na szybkiej sprzedaży wózka?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75

Posiadając wspomniane wyżej dane jesteśmy w stanie dokonać wstępnej wyceny wózka.

Oddanie na skup, a może wymiana na nowy?

Oferujemy również pomoc w uzyskaniu dofinansowania oraz zakupu nowego wózka w przypadku oddawania do skupu wózka z powodu wymiany na nowszy sprzęt. Przy jednej wizycie możesz załatwić dwie sprawy.