Wózki wysokiego składowania

Tradycyjne formy organizacji przestrzeni magazynowej pozostawiają wiele niewykorzystanej powierzchni, która pochłania znaczne zasoby finansowe. Stąd coraz większą popularnością cieszy się składowanie wysokie, które polega na zwiększeniu wysokości regałów magazynowych. Przechowywanie towarów na najwyższych segmentach wiąże się jednak z zastosowaniem specjalnego rodzaju maszyn. Wózki o dużej wysokości podnoszenia charakteryzują się kompaktową konstrukcją i niewielkim promieniem skrętu, co umożliwia im płynne przemieszczanie się po wąskich alejkach magazynowych. Podejmowanie ładunku w tego rodzaju wózkach odbywa się przez wysunięcie masztu, który następnie jest przesuwany w kierunku środka ciężkości urządzenia. Bardziej zaawansowane modele posiadają funkcję jazdy w dowolnym kierunku, bez konieczności zawracania i wykonywania skomplikowanych manewrów.

image

Zwiększona wartość unoszenia, która może osiągnąć nawet do 13 metrów to nie jedyny atut tego rodzaju wózków. Maksymalny ciężar udźwigu sięga do 3 ton, a prędkość jazdy wynosi od 10-14 km/h, w zależności czy porusza się z ładunkiem czy bez. Konstrukcja tego wózka umożliwia transport długich i nieporęcznych ładunków jak np. rury, deski, kształtowniki, elementy składowe mebli. Zastosowanie technologii AC opartej na silnikach prądu zmiennego zapewnia dynamikę jazdy, zwiększa wydajność maszyny i ogranicza wymagania konserwacyjne. Pojazdy te standardowo są wyposażone w system bocznej wymiany baterii, co stanowi duże udogodnienie podczas pracy wielozmianowej. Bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania wózka zapewniają dodatkowe opcje jak na przykład automatyczne dopasowanie prędkości na zakrętach, funkcja regeneracji energii podczas zwalniania, mechanizm płynnego podnoszenia i opuszczania masztu. Dostępna jest też regulacja położenia podłogi, fotela i urządzeń sterowniczych. Kabina operatora powinna być wygodna i nie ograniczać widoczności ładunku umieszczonego na maszcie. Niezwykle istotnym elementem budowy tego rodzaju wózka jest osłona dachu, która stanowi skuteczną ochronę osoby kierującej pojazdem podczas pracy na wysokościach.

Wózki jezdniowe podnośnikowe i Reach Truck

Wózki wysokiego składowania dzielą się na dwie główne kategorie: wózki jezdniowe podnośnikowe, w tym pojazdy specjalizowane, w których operator jest podnoszony wraz z ładunkiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe boczne typu Reach Truck. Te drugie ze względu na swoją budowę, czyli umieszczenie kabiny operatora bokiem względem ładunku są potocznie nazywane wózkami bocznymi.

Tego rodzaju wózki nie wymagają tankowania lecz ładowania akumulatorem, który napędza pojazd energią elektryczną. Wykorzystuje się w nich silnik prądu zmiennego (AC), który zapewnia wyższą sprawność energetyczną oraz dynamikę jazdy i podnoszenia. Przy zastosowaniu dodatkowej izolacji silników istnieje możliwość wykorzystania wózków elektrycznych do pracy na zewnątrz. Rozwój technologii sprawił, że poczyniono ogromne postępy w zakresie optymalizacji baterii. Ciężkie, ołowiane akumulatory starszej generacji zastąpiono litowo-jonowymi.

Uprawnienia na wózki wysokiego składowania

Praca na dużych wysokościach jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych zadań powierzanych operatorom wózków widłowych. Prowadzenie pojazdów wysokiego składowania wymaga odpowiednich kwalifikacji i ukończenia stosownych szkoleń. W przypadku wózków jezdniowych podnośnikowych bocznych wystarczające jest posiadanie uprawnień w kategorii IIWJO. Aby obsługiwać wózki jezdniowe podnośnikowe wymagane jest natomiast uzyskanie najwyższej kategorii uprawnień – IWJO, przeznaczonej dla wózków specjalizowanych. Uprawnienia obydwu kategorii uzyskuje się po zdaniu egzaminu w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Wózki wysokiego składowania wykorzystywane są głównie w centrach logistycznych, magazynach, firmach dystrybucyjnych czy marketach budowlanych. Stanowią idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które przywiązują wagę do optymalnego zagospodarowania przestrzeni i chcą zwiększyć swoją zdolność przeładunkową.

SERWIS WÓZKÓW WYSOKIEGO SKŁADOWANIA

image

Baterie trakcyjne

Wykonujemy pomiary pojemności baterii. Świadczymy usługi naprawy i konserwacji baterii i prostowników.

image

Kamery do wózków

Oferujemy kamery do wózków widłowych, dzięki którym zwiększy się poziom bezpieczeństwa i widoczność wokół maszyny

image

Asysta UDT

Zapewniamy profesjonalne wsparcie w zakresie formalności związanych z procesem rejestracji pojazdu

Wózki wysokiego składowania – najważniejsze cechy

Wózki widłowe wysokiego składowania to niezastąpione narzędzia w pracy magazynowej. Dzięki specyficznym parametrom, widlaki tego typu pozwalają składować ciężkie ładunki na najwyższych regałach. W naszej ofercie znajdziesz nowe i używane wózki wysokiego składowania, z linii produkcyjnych renomowanych marek. Wyróżnia je wydajność, zaawansowane technologie i systemy zapewniające maksymalne bezpieczeństwo. Z naszymi urządzeniami dokonasz optymalizacji procesów magazynowania i transportu bliskiego. Przejrzyj całą ofertę i wybierz maszynę, która sprawdzi się w Twojej firmie.

Oferowane przez nas wózki widłowe wysokiego składowania to doceniane na całym świecie, niezawodne maszyny. Wyróżnia je szereg charakterystycznych cech, dzięki którym stają się niezwykle użyteczne. W różnych gałęziach przemysłu wózki wysokiego składu wykorzystuje się na potrzeby wymagającej przestrzeni magazynowej. Zobacz, jak wiele możliwości zapewniają sprzedawane i wynajmowane przez nas pojazdy.

Maksymalna wysokość unoszenia do 13 metrów

Widlak wysokiego składowania zapewnia maksymalną wysokość unoszenia, wykraczającą daleko poza możliwości zwykłego wózka widłowego. Dostępne w naszej ofercie funkcjonalne maszyny mogą podnosić ciężkie ładunki nawet na 13m! To sprawia, że doskonale spełniają swoje zadania w najwyższych halach magazynowych. Dzięki ogromnym udźwigom resztowym, sztaplarka wysokiego składowania jest niezastąpionym narzędziem do zabezpieczania procesów przenoszenia ładunków w transporcie bliskim.

Dostępny udźwig do 3 ton

Prezentowane wózki wysokiego składowania oferują szeroki zakres dostępnego udźwigu. Dokładamy wszelkich starań, aby sprzedawać i wynajmować idealny sprzęt do składowania blokowego. Wózek widłowy wysokiego podnoszenia, zależnie od wybranego modelu, oferuje udźwig od 1 do nawet 3 ton. Takie parametry w zupełności wystarczą do zaawansowanych prac w magazynach, firmach logistycznych lub centrach dystrybucji towarów.

 

Komfort użytkownika

Wybierając nasz wózek elektryczny wysokiego składowania, zyskujesz maszynę o optymalnej ergonomii pracy. Systemy zapewniające komfort i bezpieczeństwo pozwalają operatorom uzyskać oczekiwaną harmonię pracy pomiędzy pracownikiem i widlakiem. Ponadto, wózki widłowe wysokiego składu wyposażono w dodatkowe wyposażenie, które pomaga wygodnie przeprowadzać prace w każdych warunkach. Znajdziesz tu paleciak wysokiego składowania z systemem regulacji siedziska i płyty podłogi. Operator może dostosować wnętrze kabiny do swojego wzrostu i budowy ciała. Co więcej, wózek wysokiego składu ma odchylane siedzisko, więc użytkownik przez cały czas śledzi wzrokiem przemieszczany ładunek. Optymalna widoczność w górę oraz dostępne opcjonalnie pancerne szkło sprawiają, że wózki magazynowe wysokiego składowania to bezpieczne maszyny do zastosowań przemysłowych.

Intuicyjna obsługa

Wózki wysokiego składowania z naszej oferty, to maszyny, które łatwo kontrolować. Dodatkowe systemy i układy wspomagania czynią pracę łatwiejszą i szybszą. Do obsługi takich widlaków potrzebny jest kurs operatora wózka widłowego wysokiego składowania. Ponieważ niełatwo o wykwalifikowanego i doświadczonego pracownika, dbamy o kulturę pracy naszego sprzętu. Wykorzystanie nowoczesnej technologii sprawia, że operatorzy nie są tak zmęczeni i mogą wykonywać obowiązki wydajniej, nawet przez dłuższy czas. Do nowoczesnych rozwiązań, w jakie wyposażono wózek elektryczny wysokiego składowania, należą:

  • Systemy aktywnej stabilizacji ładunku. Dzięki nim wózek widłowy wysokiego składowania pozwala na manipulowanie ładunkiem w zaledwie kilka sekund po rozciągnięciu masztu
  • Układy wstępnego wyboru wysokości podnoszenia – innowacyjna technologia, która zmienia wózek systemowy wysokiego składowania w praktyczne narzędzie do sprawnego manipulowania ładunkiem na wybranej wysokości
  • Czujniki, które uzależniają prędkość poruszania wideł od poziomu, na którym się znajdują. To praktyczne rozwiązanie – wózek jezdniowy wysokiego składowania jest bezpieczny nie tylko dla operatora, ale także dla otoczenia

Oprócz powyższych, nasze wózki wysokiego składowania oferują możliwości przesuwu bocznego, obserwację otoczenia i ładunku za pośrednictwem optymalnie rozmieszczonych kamer. Operator ma do dyspozycji dokładne wskaźniki wysokości, na jaką unoszone są widły i inne systemy pomocnicze. Nie ulega wątpliwości, że oferowane przez FLT Grupa maszyny to najlepsze rozwiązania dla przemysłu.

Jak wyglądają wózki wysokiego składowania?

W naszej ofercie prezentujemy maszyny typu Reach Truck, czyli wózki boczne wysokiego składowania. Widlaki zostały tak zaprojektowane, żeby fotel operatora był ustawiony prostopadle do kierunku jazdy. Dzięki temu manewry wewnątrz pomieszczeń i kontrola staje się znacznie łatwiejsza. Przemyślana konstrukcja sprawia, że każdy wózek boczny wysokiego składowania wyznacza nowe standardy w zakresie prac magazynowych i logistycznych.

Wybierz sprawdzone marki

Jesteśmy autoryzowanym dealerem najlepszych widlaków do wielopoziomowych regałów. Nasze wózki wysokiego składowania to wyłącznie sprawdzone, renomowane marki. Znajdziesz u nas maszyny takich producentów, jak:

  • Jungheinrich
  • Linde
  • Still
  • Toyota

Interesuje Cię niezawodny wózek widłowy boczny wysokiego składowania? Cena, jaką proponujemy, jest niezwykle korzystna, a jakość zdecydowanie przewyższa oferty konkurencji. Dlatego nie zwlekaj – napisz lub zadzwoń, a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę. Wydajny wózek wysokiego składu wzniesie Twoją firmę na wyższy poziom.