Opony do wózka widłowego – jaki rodzaj wybrać?

Szeroka gama wózków widłowych przyczyniła się również do dużego zróżnicowania wśród opon. Dlatego też na podstawie naszego asortymentu wyjaśnimy, jakie istnieją rodzaje opon do wózków widłowych!

Jakie rodzaje opon do wózków widłowych istnieją?

W sprzedaży można znaleźć kilka rodzajów opon do wózków widłowych. Są to m.in.:

  • Opony pneumatyczne – diagonalne i radialne;
  • Opony superelastyczne – pełne;
  • Opaski superelastyczne;
  • Koła.

W ofercie FLT Grupa znalazły się natomiast opony pneumatyczne i superelastyczne (pełne).  Co warto o nich wiedzieć?

Opony pneumatyczne do wózków widłowych

Istnieją 2 rodzaje opon pneumatycznych do wózków widłowych – diagonalne i radialne. Pierwsze z nich oznacza się symbolem 23×9–10, oponom radialnym przypisano oznaczenie 23x9R10. Co warto o nich wiedzieć? M.in. to, że opony pneumatyczne zakłada się na felgę z użyciem dętki oraz ochraniacza. Bardzo ważnym aspektem w trakcie ich montażu jest również zachowanie odpowiedniego ciśnienia, jakie zaleca producent opon. Warto również wspomnieć, że opony pneumatyczne diagonale charakteryzują się bardzo dobrą stabilnością oraz odpornością na uszkodzenia ściany bocznej. Z kolei opony pneumatyczne radialne zapewniają lepszego komfortu jazdy i mają niskie opory toczenia.

Pytania odnośnie wózków widłowych?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]

Opony superelastyczne do wózków widłowych

Opony pełne, często określane również jako opony superelastyczne do wózków widłowych to produkt, który szczerze możemy polecić naszym klientom. W przeciwieństwie do opon pneumatycznych są one bowiem znacznie bardziej odporne na przebicia. Wszystko za sprawą konstrukcji tych opon, która dodatkowo zwiększa ich trwałość.

Opony superelastyczne do wózków widłowych

Dlatego tez warto ich używać wszędzie tam, gdzie opony wózka widłowego są narażone na bardzo intensywną eksploatację. Co więcej, można je również zamontować na tej samej feldze, co opony pneumatyczne. Decydując się na ich wybór, trzeba jednak pamiętać o mniejszej amortyzacji i obowiązkowej ich wymianie  na specjalistycznych prasach hydraulicznych.

Niezależnie od tego, które opony do wózka widłowego wybierzesz – koniecznie zapoznaj się z naszym asortymentem! Serdecznie zachęcamy również do kontaktu z naszym zespołem. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania!

Pytania odnośnie wózków?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75