Do prac załadunkowych i rozładunkowych używa się specjalnego zmotoryzowanego sprzętu magazynowego takiego jak wózki widłowe przemysłowe. Najlepszym rozwiązaniem jest wózek widłowy przemysłowy, który ma kompaktowe wymiary. Jest niezastąpiony w zakładach przemysłowych i dużych centrach logistycznych, magazynach supermarketów, marketach, na placach budowy itp.

Istnieje kilka rodzajów wózków widłowych przemysłowych, które różnią się od siebie właściwościami technicznymi, specyfiką działania, rodzajem napędu. Dlatego nasi klienci stają przed pytaniem – jak wybrać odpowiedni wózek widłowy do zakupu. Na które punkty należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Pytania odnośnie wózków widłowych?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]

Jakie dodatkowe parametry są ważne przy wyborze wózka widłowego przemysłowego?

Przed zakupem wózka widłowego warto omówić parametry techniczne z konsultantem z naszej firmy. Nasi pracownicy pomogą Ci wybrać odpowiednie wyposażenie magazynu. W przypadku samodzielnego wyboru wózka widłowego zdecydowanie zalecamy uwzględnienie następujących parametrów:

  • Udźwig wózka. Wózki przemysłowe mogą pracować z ładunkami o wysokiej masie. Udźwig jest dobierany w zależności od konkretnych zadań, jakie mają być wykonywane przez układarkę. Najbardziej popularnym modelem wózka widłowego jest wózek 5-tonowy, który najlepiej sprawdza się w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz w budownictwie miejskim.
  • Maksymalna wysokość podnoszenia. Przemieszczanie ładunku w pionie odbywa się za pomocą masztu wózka widłowego. Standardowo wózki przemysłowe mogą podnosić przedmioty na wysokość do 3 metrów. Jest to wystarczające do układania w standardowym środowisku magazynowym.

Możliwość zamontowania dodatkowego wyposażenia

Jedną z najważniejszych cech wózków widłowych jest możliwość zamontowania dodatkowego wyposażenia. Na przykład  wózek przemysłowy z klasycznym trzymetrowym masztem może być używany do przenoszenia ładunków na większe wysokości. Konstrukcja wózków widłowych powinna umożliwiać zastosowanie dwu-, a nawet trzysekcyjnych masztów wózka o wysokości podnoszenia do 7 m. Dlatego do wygodnej pracy stosuje się widły o różnej długości, zazwyczaj od 730 mm do 1200 mm.

Zapewnienie bezpieczeństwa dla operatora wózka przemysłowego

Oprócz samego operatora, wózek przemysłowy musi mieć odpowiednie parametry techniczne. Na przykład moc silnika powinna być zgodna z podanym udźwigiem. W przeciwnym razie wypadek jest nieunikniony. Wskazane jest również przeprowadzenie przeglądu hamulców. Dotyczy to w szczególności wózków widłowych przeznaczonych do wynajmu.

Na naszej stronie internetowej znajduje się szczegółowy opis każdego wózka widłowego przemysłowego wraz ze wszystkimi jej najważniejszymi cechami technicznymi. W przypadku konieczności wyjaśnienia jakichkolwiek informacji dotyczących wybranego wózka widłowego, prosimy o kontakt z naszymi kierownikami. Niezwłocznie udzielą wszelkich potrzebnych informacji. Wózki widłowe przemysłowe cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród małych i średnich, ale także dużych przedsiębiorstw i zakładów przemysłowych.

Pytania odnośnie wózków widłowych?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75