Wózek widłowy z chwytakiem – praktyczne wyposażenie dla wielu firm

Wózek widłowy – charakterystyczny pojazd silnikowy z przednimi widłami umożliwiającymi przenoszenie ciężkich towarów to ważny element wyposażenia wielu firm. Pewnie każdy z nas widział na własne oczy wózek widłowy. Warto jednak wiedzieć, że może on występować w wielu różnych rodzajach, w tym także jako wózek widłowy z chwytakiem. 

Większe możliwości wykorzystywania pojazdu 

Sięgając po wózek widłowy z chwytakiem inwestor może zdecydować się na pojazd, który daje więcej możliwości w trakcie pracy niż ten wózek, który ma wyłącznie widły. Zamontowany na wózku widłowym chwytak pozwala bowiem na przenoszenie takich materiałów, z którymi nie da się pracować widłami, ponieważ nie są umieszczone na paletach i można by doprowadzić do ich uszkodzenia. 

Wybór wózka widłowego z chwytakiem 

Wózek widłowy z chwytakiem ze względu na swoje możliwości techniczne cieszy się sporą popularnością i jest dość chętnie wykorzystywany. To propozycja skierowana między innymi do tych odbiorców, którzy zdają sobie sprawę z tego, że pracują głównie z tymi materiałami, które nie mogą być unoszone za pomocą wideł, a chwytak pozwoli na ich bezpieczny transport. 

Zastanawiając się jaki wózek wybrać warto zwrócić uwagę na to jakie propozycje są dostępne na rynku szukając między innymi takiego wózka, który będzie miał odpowiednie możliwości techniczne jeśli chodzi o udźwig, z którym będzie w stanie pracować. To jakie możliwości ma chwytak pod kątem maksymalnego udźwigu powinno być kluczową kwestią przy wyborze wózka widłowego. 

Pytania odnośnie wózków widłowych?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]

Wybór właściwego dostawcy 

Szukając wózka widłowego z chwytakiem należy zwrócić uwagę na to, co poszczególni producenci przygotowują. Będzie to ułatwiało podjęcie właściwej decyzji i wybór tego wózka, który od strony praktycznej sprawdzi się najlepiej. Na uwadze należy mieć napęd wózka, to z jakim paliwem pracuje a także jaki ma maksymalny udźwig. Chwytak również może przybierać zróżnicowaną formę, dlatego warto porównać co producenci oferują, by dobrać właściwy chwytak do tego z jakimi materiałami w danej firmie najczęściej się pracuje. 

W przypadku wózków widłowych, które nie mają fabrycznie montowanego chwytaka bardzo często istnieje również możliwość dokupienia dodatkowego chwytaka. Wiele z dostępnych na rynku wózków widłowych ma możliwość montowania na nim dodatkowego chwytaka, warto więc przy wyborze wózka widłowego sprawdzić czy dołączony jest chwytak, a jeśli go nie ma to czy w przyszłości będzie istniała możliwość dołączenia do danego wózka chwytaka, tak by zwiększyć jego możliwości techniczne. 

Pytania odnośnie wózków?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75