Zobacz dostępne wózki widłowe czołowe elektryczne:

Wózki czołowe elektryczne

Ze względu na szerokie spektrum zastosowania elektryczne wózki widłowe są najczęściej stosowanymi urządzeniami do prac z zakresu transportu bliskiego i logistyki. Po pierwsze – w odróżnieniu od pojazdów z napędem spalinowym – nie emitują szkodliwych substancji, przez co wpisują się w proekologiczny trend prowadzenia przedsiębiorstwa.

Bez ograniczeń mogą być też stosowane w pomieszczeniach niewentylowanych i o niewielkim metrażu. Po drugie: wózki widłowe elektryczne generują hałas na poziomie ok. 70-78 dB, czyli znacznie mniejszym niż wózki spalinowe, a przy tym bezpiecznym dla ich użytkowników. 

Wózki widłowe elektryczne

Podnosi to komfort pracy operatorów wózków widłowych, a także umożliwia ich stosowanie w obiektach zamkniętych i sąsiadujących z przestrzenią biurową czy halami sprzedażowymi. Po trzecie wózki elektryczne są tańsze w eksploatacji – nie generują kosztów paliwa, ich konserwacja nie jest uciążliwa, a wykorzystanie zaawansowanych technologii czyni je pojazdami wysoce trwałymi.

Wózek widłowy elektryczny czy spalinowy?

W powszechnej opinii istnieje błędne przekonanie, że wózki elektryczne mają mniejszy udźwig, a przez to słabszą wydajność niż ciężkie urządzenia z napędem spalinowym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych wózki te doskonale radzą sobie w transportowaniu i unoszeniu nawet kilkutonowych ładunków. Na rynku dostępne są różne moce zasilania tych pojazdów: 24V, 48V i 80V. Kompaktowe wymiary wózków elektrycznych zapewniają im zwrotność i łatwość wykonywania manewrów.

Tego rodzaju wózki nie wymagają tankowania lecz ładowania baterii, które napędzają pojazd energią elektryczną. Wykorzystuje się w nich silnik prądu zmiennego (AC), który zapewnia wyższą sprawność energetyczną oraz dynamikę jazdy i podnoszenia. Przy zastosowaniu dodatkowej izolacji silników istnieje możliwość wykorzystania wózków elektrycznych do pracy na zewnątrz. Rozwój technologii sprawił, że poczyniono ogromne postępy w zakresie optymalizacji baterii. Ciężkie, ołowiane baterie starszej generacji zastąpiono litowo-jonowymi.

Baterie litowo-jonowe do wózków elektrycznych

Baterie litowo-jonowe są dużo lżejsze i bardziej pojemne, wyróżniają się niewielkimi gabarytami, krótkim czasem ładowania (do 20 minut) oraz zdecydowanie dłuższą żywotnością (nawet do 5 tysięcy doładowań). Baterie mogą pracować od kilku godzin dziennie w podstawowych modelach, do kilkunastu – w tych bardziej profesjonalnych. Obecnie w wózkach elektrycznych stosuje się także nowoczesne systemy kontroli energii, które pozwalają maksymalnie wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu. W większości modeli został też udoskonalony sposób wymiany akumulatorów. Boczna wymiana baterii nie wymaga skomplikowanych czynności, a jest zdecydowanie szybsza i łatwiejsza.

Istnieje szereg możliwości doposażenia wózków elektrycznych w dodatkowy osprzęt jak np. przesuw boczny, pozycjonery, obrotnice, ściskacze, żurawiki. Na bezpieczeństwo i wydajność urządzenia ma też wpływ zastosowanie takich funkcji jak: system odzyskiwania energii podczas hamowania, jazdy po pochyłości i parkowania, automatyczna redukcja prędkości podnoszenia i opuszczania masztu czy czujnik obecności operatora.

Wózki elektryczne trójkołowe i czterokołowe

Wyróżnia się dwa rodzaje wózków elektrycznych – trójkołowe oraz czterokołowe. Tam, gdzie trzeba dużej zwrotności i kompaktowych rozmiarów do pracy w wąskich i trudno dostępnych miejscach, lepiej sprawdzą się pojazdy 3-kołowe. Napęd na cztery koła będzie z kolei lepszym wyborem przy zadaniach, gdzie wymagana jest stabilność i duży udźwig.

Brak emisji spalin, niski poziom hałasu i wibracji, a także ograniczenie ryzyka zanieczyszczenia produktu do minimum to główne zalety zastosowania wózków elektrycznych. Dlatego są one szczególnie doceniane w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym, elektronicznym czy w wymagającej branży spożywczej. Mogą też być użytkowane w chłodniach, mroźniach czy strefach zagrożonych wybuchem. Coraz częściej są one wykorzystywane do zadań dotychczas zarezerwowanych dla wózków spalinowych.

SERWISÓW WÓZKÓW CZOŁOWYCH ELEKTRYCZNYCH

image

Baterie litowo-jonowe

Oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości baterii litowo-jonowych o różnym poziomie napięcia

image

Szeroki wybór osprzętu

Możliwość doposażenia wózka m.in. w przesuw boczny, obrotnice, pozycjoner, ściskacze, żurawiki i inne

image

Regeneracja elektroniki

Serwis sterowników oraz innych podzespołów elektronicznych większości modeli wózków widłowych