Wózki widłowe z obrotnicą – praktyczne elementy wyposażenia do wózków widłowych

Pojazdy silnikowe z przednim widelcem powszechnie nazywane wózkami widłowymi wykorzystywane są w wielu miejscach i ze względu na swoje możliwości techniczne ułatwiają wykonywanie wielu różnych prac. Jednocześnie producenci dbają o to, by uzupełniać wózki o dodatkowe elementy, które mają zwiększać możliwości praktycznego wykorzystywania wózków widłowych. W ten sposób powstał między innymi wózek widłowy z obrotnicą.

Chciałbyś kupić wózek widłowy z obrotnicą?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]

Wózek z obrotnicą – możliwość przesypywania ładunków

Okazuje się, że wózek widłowy z obrotnicą może być ciekawym rozwiązaniem w wielu firmach, gdzie ładunki umieszczone na palecie należy przesypać w inne miejsce. Dlatego ten element uzupełniający wyposażenia wózka widłowego będzie najczęściej wykorzystywany przy rozładowywaniu skrzyniopalet, w których znajdować się będą materiały, które w trakcie ewentualnego przesypywania nie będą ulegać zniszczeniu czy uszkodzeniu. 

Obrotnice jako dodatkowe wyposażenie wózka 

Zwracając uwagę na wózek widłowy z obrotnicą będzie można sięgnąć po ten element jako dodatkowe wyposażenie, które będzie można w każdej chwili zamontować, po czym do obrotnicy montuje się widły, w ten sposób uzyskują one formę obrotową. Wózek widłowy z obrotnicą może występować w dwóch wersjach z obrotnicą albo 180 stopni, albo z obrotem 360 stopni, tak że widły będą w stanie wykonać pełen obrót. W zależności od zapotrzebowania i miejsca wykorzystywania danego wózka można wybrać konkretne rozwiązania, które dla danego użytkownika będą najlepsze. 

Wózek z obrotnicą – możliwe do montażu w większości wózków

Zazwyczaj kupując wózek widłowy można decydować się na rozwiązanie z podstawową funkcją podnoszonych na maszcie wideł. Warto jednak sprawdzić czy w danym modelu producent zaplanował wykorzystanie innych rozwiązań, w tym właśnie takich dodatkowych elementów jak obrotnica. Istotne będzie również przy ewentualnym wyborze to jak wygląda dokładnie montaż obrotnicy. Warto wybierać ten model, gdzie nie będzie to skomplikowane i w dowolnym momencie  będzie można obrotnicę zdjąć i ponownie założyć. Chodzi o możliwie jak najwyższą funkcjonalność wybranego wózka widłowego

Wózek widłowy z obrotnicą

Sięgając po obrotnicę oczywiście trzeba także stawiać na bezpieczeństwo, dlatego istotna jest jakość wykonania tego elementu, warto więc sięgać po produkty najlepiej od producenta wózka widłowego, wtedy będziemy mieli gwarancje, że obrotnica będzie właściwie pasowała do danego wózka, w którym będzie montowana. Do użytkowania wózka widłowego z obrotnicą konieczne są uprawnienia zgodne z tymi jakie są niezbędne do prowadzenia wózka widłowego. 

 

Pytania odnośnie wózków widłowych z obrotnicą?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75