Łańcuch do wózków widłowych – czym powinien się charakteryzować?

Wózki widłowe to jedne z najczęściej wykorzystywanych maszyn – zwłaszcza na magazynach, halach produkcyjnych, fabrykach itd. Wykorzystywane w wielu branżach, są niezawodne, gdy przychodzi do transportowania przedmiotów o różnych gabarytach. Dlatego też warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie tego produktu. Przeczytaj i dowiedz się, jaki łańcuch do wózków widłowych wybrać!

Rola łańcucha do wózków widłowych

Łańcuch jest jednym z ważniejszych elementów wózka widłowego. Zamontowany na maszcie, odpowiada za unoszenie lub przenoszenie ładunku, który znalazł się na widłach wózka. Dostępne na rynku modele można podzielić na łańcuchy rolkowe i płytkowe. Bez względu na to, który z nich się wybierze – każdy z nich powinien spełniać pewne kryteria. W przeciwnym wypadku istnieje prawdopodobieństwo, że wózek nie będzie mógł prawidłowo działać.

Łańcuch do wózków widłowych – jaki powinien być?

Ze względu na to, jak ważną funkcję pełni łańcuch do wózków widłowych, powinien być on wyjątkowo dobrze dobranym elementem. Jak jednak znaleźć dobry łańcuch do wózka widłowego? Przede wszystkim powinien on być:

  • Wykonany z dobrej jakości tworzyw – trwały materiał to jeden z najważniejszych aspektów, które dobry łańcuch musi spełniać. Tworzywo wykorzystane do łańcucha powinno spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Dobrym wyborem jest  łańcuch wykonany ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne, zużycie, korozję oraz działanie mocnych środków chemicznych.
  • Przystosowany do pracy w trudnych warunkach — wózki widłowe pracują w specyficznym otoczeniu i każdego dnia są wystawione na bardzo intensywną eksploatację. W połączeniu z wysokimi temperaturami, dużą wilgotnością oraz wagą przewożonych ładunków, muszą być one dostosowane do pracy w takich warunkach.
  • Łatwy w montażu i demontażu – aby łańcuch do widlaka były sprawny jeszcze dłużej niezbędna jest regularna konserwacja. Z tego powodu łańcuch nie powinien sprawiać problemu w trakcie montażu i demontażu. Pozwoli to też zaoszczędzić wiele czasu na zmagania z łańcuchem.

Kup łańcuch do widlaka bezpośrednio od FLT

Ponieważ każdy dobry producent zwykle zapewnia gwarancję na swoje produkty – nie warto kupować części nieoryginalnych oraz takich, które pochodzą z nieznanych źródeł. To również obniży prawdopodobieństwo reklamacji łańcucha, który nie spełniła oczekiwań. Aby łańcuch okazał się produktem dobrej jakości, przed dokonaniem zakupu warto upewnić się, czy na pewno produkt posiada niezbędne certyfikaty.

Pomożemy i doradzimy w wyborze odpowiedniego łańcucha do Państwa sprzętu – zapraszamy do kontaktu

Chciałbyś dobrać odpowiedni łańcuch do widlaka?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75