Wózki widłowe to urządzenia transportu bliskiego niezbędne w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu. Wykorzystywane są najczęściej do transportu ciężkich ładunków, które muszą być dobrze zabezpieczone podczas przewozu. Dlatego ważne jest to, aby korzystać wyłącznie z maszyn trwałych i stabilnych, pochodzących od sprawdzonego producenta. Tylko wtedy mamy gwarancję wysokiej jakości użytkowania i sprawności bez żadnych awarii przez długi czas.

Prowadzimy sprzedaż i wynajem wózków widłowych w woj. łódzkim

Sprawdź dostępne wózki widłowe w naszym SKLEPIE ONLINE

Zobacz wózki widłowe używane w ofercie FLT:

Lepiej postawić na wózek widłowy nowy czy używany?

Wózki widłowe w łódzkim nabywane są przez wiele różnych firm. Niektórzy decydują się na zakup nowego modelu wózka widłowego, a inni na wózek widłowy używany. Alternatywnym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z wynajmu wózków widłowych.

Największą zaletą używanego sprzętu jest bardzo niska cena. Takie rozwiązanie może być dobrym pomysłem dla rozpoczynających działalność przedsiębiorstw, nieposiadających dużych środków na start biznesu. Wybierając używany wózek widłowy, należy zwrócić uwagę na ogólny stan techniczny i wizualny, a także markę. Warto dodatkowo zapytać, czy sprzedawca udziela gwarancji.

Nowy wózek widłowy, prosto od producenta jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ gwarantuje wysoką jakość. Jest to również inwestycja na lata, która bardzo często zwraca nam się już po dwóch czy trzech latach prowadzenia firmy. Decydując się na zakup kilku modeli np. jednego na zewnątrz spalinowego i jednego na halę produkcyjną, z pewnością będziemy mogli liczyć na dodatkowy rabat.

Z jakiego serwisu wózków widłowych korzystać?

Każde urządzenie po wielu latach użytkowania w końcu się psuje. Czasami są to drobne usterki a w niektórych przypadkach poważne awarie. Zawsze jednak warto mieć do swojej dyspozycji dobry serwis wózków widłowych w łódzkim. W ten sposób będziemy mieli możliwość skorzystania z szybkiej naprawy, a także wymiany zużytych części wózka widłowego na nowe, od renomowanego dostawcy.

Części, które najczęściej ulegają awarii to przede wszystkim silniki, zapłony i elektryka. Ponadto w takich maszynach może dojść do uszkodzenia hydrauliki lub napędu albo zawieszenia czy układu chłodzenia. Należy również regularnie przeprowadzać przegląd techniczny wózka widłowego, aby hamulce były sprawne czy wszelkiego rodzaju czujniki dotyczące poziomu oleju, filtrów, kół zębatych czy położenia wału.

Zużyciu podlegają najszybciej opony wózka widłowego, zwłaszcza przy tych wózkach, które eksploatowane są na dworze. Pozostałymi elementami, które od czasu do czasu trzeba wymienić w razie uszkodzenia to błotnik, blokada drzwi czy gałka kierownicy.

Jakie wózki widłowe są najczęściej wynajmowane w polskich firmach?

Każda większa firma, która dysponuje magazynem potrzebuje do codziennych czynności wózek widłowy. Wynajem wózka widłowego ma wiele zalet. Przede wszystkim mamy szeroką ofertę różnych modeli, z których możemy skorzystać, atrakcyjną cenę, a także możliwość dopasowania okresu wynajmu do własnych potrzeb.

Pytania odnośnie wózków widłowych?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]

Jednym z najczęstszych modeli wynajmowanych jest wózek widłowy podnośnikowy. Użytkowany do pobierania i odkładania towarów z regałów, nawet na wysokości kilku metrów. Pozwala bezpiecznie pracować z towarami o dużych gabarytach.

Przedsiębiorstwa decydujący się na wynajem wózków widłowych w łódzkim korzystają ze sprzętów elektrycznych i spalinowych. Akumulatorowe urządzenia przeznaczone są głównie do pracy wewnątrz pomieszczeń. Charakteryzują się niższą ceną i gwarantują dość niskie zużycie energii. Należy jednak uwzględnić to, że wymagają regularnego zasilania prądem.

Spalinowe modele zasilane są olejem napędowym albo LPG. Ze względu na to, że produkują szkodliwe spaliny, stosuje się je wyłącznie na zewnątrz. Wyjątkiem są wózki widłowe na gaz, które mogą pracować na halach z dobrą wentylacją, aby posłużyć do przewożenia elementów konstrukcyjnych czy też materiałów budowlanych.

Wózek widłowy to maszyna wytrzymała, solidna i z dobrą przyczepnością do podłoża. Urządzeniem można łatwo i szybko manewrować w każdą stronę. Warto zdecydować się na zakup lub wynajem, kiedy jesteśmy pewni, że sprzęt ułatwi w firmie przewóz ładunków.