Osprzęt do wózków widłowych

Wyposażenie wózków widłowych w osprzęt roboczy znacząco zwiększa ich możliwości, które wykraczają poza standardowe zadania transportowe i magazynowe. Usprawnienie pojazdu i często nadanie mu całkiem nowego charakteru pracy to również duża oszczędność dla firmy, która nie musi ponosić wydatków związanych z zakupem nowych urządzeń (pługów, dźwigów, koparek). Szeroka gama dostępnych na rynku akcesorii pozwala dostosować wózek widłowy do bieżących potrzeb oraz specyfiki branży.

Montaż wymiennego osprzętu

Zakupione w naszej firmie elementy dodatkowego wyposażenia można zamontować we własnym zakresie lub skorzystać z usług naszej ekipy serwisowej. Oferujemy także pomoc w zakresie doradztwa, tak aby zakupione części były w pełni kompatybilne z posiadanym pojazdem. W zakresie naszych działań serwisowych istnieje również możliwość dostosowania systemu hydraulicznego do obsługi dodatkowego sprzętu.

Posiadamy w ofercie:

– Przesuwy boczne
– Chwytaki
– Obrotnice
– Kabiny
– Przedłużki wideł
– Nakładki na widły
– Kratownice ochronne

– Pojemniki przechylane
– Łańcuchy do opon, kolce
– Wysięgniki z hakiem
– Trzpienie
– Stabilizatory ładunku
– Pozycjonery
– Kamery

– Pługi śnieżne
– Szufle hydrauliczne
– Żurawiki
– Trawersy
– Ostrogi
– Ściski
– Inne dostępne akcesoria

Osprzęt roboczy znacząco zwiększa możliwości funkcyjne wózków widłowych, wykraczając często poza podstawowe funkcje związane z transportem towarów i ich magazynowaniem. Dodatkowe usprawnienie wózka widłowego może też wiązać się z realnymi oszczędnościami, wynikających z braku konieczności kupna nowych urządzeń. Oferowana przez nas oferta osprzętu do wózków widłowych, to gwarancja zakupu sprawdzonych produktów wysokiej jakości, kompatybilnych z Państwa sprzętem.

Bogata oferta osprzętu do widlaków

Nasza oferta obejmuje kompleksowy osprzęt do wózków widłowych różnych producentów. Oferujemy Państwu m.in.: chwytaki, przedłużki i nakładki na widły, obrotnice, przesuwy boczne, kratownice ochronne, wysięgniki z hakiem, stabilizatory ładunku, pozycjonery, trzpienie, pojemniki przechylane, łańcuchy do opon, szufle hydrauliczne, pługi śnieżne, żurawiki, trawersy, pozycjonery, ostrogi, ściski i pozostałe akcesoria do wózków widłowych tutaj niewymienione. Zakupiony osprzęt można zamontować samemu lub skorzystać z naszej profesjonalnej ekipy serwisowej.

Szukasz osprzętu do wózka widłowego? Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z naszą firmą i przekonaj się o bogatej ofercie na osprzęt do wózków widłowych, niezbędny dla Państwa działalności. Chętnie nawiążemy też dłuższą współpracę na dostawy osprzętu i akcesoriów, do wózków widłowych, a także ich konserwację oraz kompleksowy serwis. Nasza rozbudowana oferta na pewno pozwoli zaspokoić Państwa potrzeby w zakresie sprzętu magazynowego.

Dodatkowy osprzęt do wózka widłowego jest zespołem elementów wymiennych, które można zamontować na urządzeniu zamiast tradycyjnych wideł. Na rynku dostępne są różne typy osprzętu o różnym przeznaczeniu, który zamontowany na pojeździe sprawi, iż zmianie ulegnie jego przeznaczenie, jak i zwiększy się mnogość możliwości jego zastosowania. W poniższym artykule, opiszemy dwa najpopularniejsze typy osprzętu do takich urządzeń.

Wymienny osprzęt do wózka widłowego – jakie korzyści przynosi?

Właściciele firm, którym udało się wybrać osprzęt do wózka widłowego jasno podkreślają, że jego najważniejszą zaletą będzie to, iż urządzenie zyska zupełnie nowe funkcje. Właściwe dobranie oraz montaż takich elementów, wpływa na zwiększenie funkcjonalności danego pojazdu. Poniżej kilka powodów, dla których warto kupić dodatkowy osprzęt do wózków widłowych:

 • osprzęt do wózka widłowego sprawi, iż pojazd może być wykorzystywany również do transportu ładunków, których nie sposób byłoby przewieźć z użyciem tylko wideł,
 • kupno osprzętu jest mniejszym wydatkiem, aniżeli zakup dodatkowej maszyny czy urządzenia,
 • dobrze wybrany osprzęt, będzie łatwy do zamontowania i wymiany,
 • osprzęt do wózków widłowych jest bardzo łatwo dostępny. Poza tym, mamy również opcję zakupu części już używanych. Niemniej jednak w takiej sytuacji, warto dokładnie przemyśleć podjętą decyzję i dużą uwagę zwracać na techniczny stan elementu, co zagwarantuje nam bezpieczeństwo.

Popularne rodzaje osprzętu do wózka widłowego

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów dodatkowego osprzętu do wózków widłowych. Do najpopularniejszych i często wybieranych, zaliczyć można:

 • chwytaki,
 • żurawie.

Chwytaki

Ten typ osprzętu do wózka widłowego, winien zostać dopasowany bezpośrednio do potrzeb danej firmy, ponieważ bezpośrednio zależeć będzie od tego to, na jaki chwytak powinniśmy się zdecydować. W głównej mierze chwytaki mają usprawniać prace rolnicze, niemniej jednak nie tylko – wykorzystywane są one również celem chwytania oraz przenoszenia kruszyw albo złomu. Znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest stabilne uchwycenie ładunku od góry albo po bokach celem przewiezienia do innej lokalizacji. Ich budowa zależna jest od przewodniej funkcji. Pośród chwytaków, możemy wyróżnić:

 • chwytaki do wyrobów z betonu,
 • chwytaki do złomu,
 • chwytaki do rolek papieru i rur,
 • chwytaki do kartonów,
 • chwytaki do bel i beczek,
 • chwytaki do opon.

Żurawie 

Drugim, bardzo powszechnym typem osprzętu jest żuraw do wózka widłowego. Służy on również do przewożenia, niemniej jednak w tej sytuacji ładunek nie jest podnoszony od dołu, niemniej jednak podwieszany. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie w wypadku długich, dużych oraz niezbyt wymiarowych ładunków. W sprzedaży znajdują się między innymi:

 • żurawie nastawne,
 • żurawie z hakiem,
 • żurawie z wciągarką.

Wózki z zamontowanymi żurawiami, używa się nierzadko do prac budowlanych podczas dostarczania surowców: w tartakach, czy też w innego typu przemysłowych zakładach.