Mając jakąś większą firmę, gdzie trzeba przenosić większą ilość rzeczy niezbędny może się okazać zakup wózków widłowych. Trzeba podjąć decyzję, czy korzystać z wózków widłowych napędzanych spalinowo, czy wybrać wózki elektryczne lub wózki gazowe. Wszystkie typy wózków widłowych mają swoje zalety i sprawdzą się one lepiej w innych warunkach pracy.

Napęd wózka widłowego: spalinowy – zalety korzystania z wózków widłowych spalinowych

Ich ogromnym plusem jest to, że idealnie one sprawdzą się w pracy zmianowej, ponieważ nie potrzeba czasu, aby ich ładować i praktycznie cały czas będą gotowe do pracy. Wózki spalinowe są przystosowane do poruszania się po płaskiej powierzchni  W zależności jakie mają założone opony to mogą pracować one na zewnątrz lub wewnątrz i można na nic pracować, gdy panują trudne warunki atmosferyczne na zewnątrz, ponieważ posiadają one specjalne obudowy, które chronią silnik i inne wrażliwe części na przykład na deszcz. Ten rodzaj wózków nie ma problemu, aby nim transportować towary nawet przez dłuższą trasę.

Napęd wózka widłowego: spalinowy gazowy LPG

Opcjonalnie, można wybrać wózki spalinowe, zasilane gazem LPG – będzie to dobry wybór, np. jeśli wózki pracują na świeżym powietrzu.

Zobacz wózki spalinowe w ofercie FLT:

Wózki widłowe spalinowe

Napęd wózka widłowego: elektryczny – zalety używania wózków elektrycznych do pracy

Przede wszystkim używając wózków elektrycznych dba się bardziej o środowisko pracy i lepsza jakość powietrza panuje w magazynie, gdy są używane tego typu wózki widłowe. Dlatego lepiej się sprawdzają one, gdy pracują we wnętrzu budynku. Przy ich pracy towarzyszy mniejszy hałas i idealnie sprawdzą się w miejscach, gdzie można używać wózków widłowych spalinowych i gazowych ze względu na wysoką emisję spalin przez nich. Też wózki widłowe elektryczne wymagają mniejszych nakładów finansowych, aby z nich korzystać i je utrzymywać.

Zobacz wózki elektryczne ofercie FLT:

Wózki widłowe elektryczne