Paleciaki elektryczne należą do podstawowego wyposażenia, które jest wykorzystywane przez wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w różnorodnych branżach. Wybór odpowiedniego sprzętu do firmy może nie należeć jednak do najłatwiejszych. Jaki paleciak będzie najlepszy, czym się różnią i gdzie wykorzystuje się te urządzenia?

Różnice między paleciakiem ręcznym a elektrycznym

Paleciaki elektryczne mają swój odpowiednik zasilany siłą ludzkich mięśni. W obecnej sytuacji należy poważnie przemyśleć czy wybór paleciaka ręcznego nie będzie spowalniał pracy i zmniejszał efektywność działań prowadzonych w firmie.

Podstawową różnicą między paleciakiem elektrycznym a ręcznym jest oczywiście silnik, który znajduje swoje zastosowanie w tym pierwszym. Paleciak ręczny jest napędzany pracą człowieka, natomiast paleciaki elektryczne są wyposażone w akumulatory, które zasilają całe urządzenie.

Napęd elektryczny w znaczny sposób przyśpiesza pracę, umożliwia szybsze poruszanie się i zapewnia pracownikom dużo większy komfort pracy. Czy warto więc zaoszczędzić i wybrać wózek paletowy ręczny? Zazwyczaj odpowiedź na to pytanie brzmi nie.

Paleciaki elektryczne – na jakie potrzeby?

Paleciaki elektryczne sprawdzą się najlepiej w pracy na dużych przestrzeniach m.in. w wielkopowierzchniowych magazynach, ogromnych placach budowy czy centrach logistycznych.

Paleciak ręczny w obliczu wyzwań stawianych przez metodykę pracy w nowoczesnych firmach będzie dobrym wyborem w przypadku pracy na niewielkim obszarze. Sprawdzi się w niewielkich sklepach oraz małych składach ogrodniczych lub budowlanych.

Transport towarów na duże odległości paleciakiem ręcznym jest po prostu nieefektywny. Elektryczny wózek paletowy zaoszczędzi pracownikom wiele czasu oraz sił, które będą mogli poświęcić na kolejne zadania.

Jak wybrać odpowiednie paleciaki do swojej firmy

Zakup wielu paleciaków do prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa powinien zostać poprzedzony analizą potrzeb oraz tego, w jaki sposób i gdzie sprzęt będzie użytkowany w przyszłości. Paleciaki znajdują swoje zastosowanie w zarówno w małych, średnich, jak i dużych firmach. Ich profil działalności również jest różnorodny. Jaki elektryczny wózek paletowy wybrać, żeby firma dalej mogła się rozwijać?

Ile to kosztuje?

Koszt zakupu nowego paleciaka elektrycznego to przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych. W związku z tym wielu przedsiębiorców rozważa zakup używanych jednostek. Należy jednak mieć na uwadze, że elektryczny wózek paletowy tak jak każdy inny sprzęt, który jest intensywnie użytkowany w firmie, może być podatny na drobne usterki, a nawet poważniejsze awarie. Warto zatem uważnie sprawdzić sprzęt i wybrać wózki w dobrym stanie ze sprawdzonego źródła.

Podstawowymi typami elektrycznych wózków paletowych są paleciaki elektryczne ręcznie prowadzone, paleciaki z podestem oraz paleciaki z masztem. Każdy z nich wyróżnia się odmienną funkcjonalnością.

Wykwalifikowana kadra doświadczonych doradców FLT Grupa pomoże dobrać najlepszy elektryczny wózek paletowy dla Twojej firmy. Zapraszamy do kontaktu.