Może być wiele powodów, dla których nosisz się z zamiarem sprzedaży swojego wózka widłowego. Możesz chcieć wymienić sprzęt na nowy lub też jesteś zmuszony pozbyć się wózków widłowych w związku z zakończeniem działalności. Niezależnie jednak od powodu, nie jest to takie trudne. Gdzie sprzedać używany wózek widłowy? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule. 

Gdzie sprzedać wózek widłowy — najlepsze opcje

Sprzedaż wózka widłowego jest możliwa, ponieważ na rynku jest wiele firm (w tym taka jak nasza) które chętnie skupują tego typu sprzęt w celu dalszej odsprzedaży. Klienci zaś chętnie je kupują, ponieważ panuje przekonanie, że używany wózek jest lepszą inwestycją niż nowy. Kupujący mogą liczyć nie tylko na niższą cenę, ale też na brak konieczności przepłacania za naprawę w autoryzowanym serwisie.

Wiele osób decyduje się na sprzedaż wózka widłowego indywidualnie. Jest to dobry pomysł, o ile znamy jego dokładną wartość oraz stan techniczny. To bardzo ważne nie tylko dla całego procesu sprzedaży, ale także dla końcowego Klienta. Wiele firm, które chcą zakupić wózek widłowy, ufa bardziej wyspecjalizowanym w sprzedaży używanych pojazdów przedsiębiorcom.

Chciałbyś sprzedać swojego widlaka?

Zadzwoń do nas, wycenimy i kupimy od ręki
+48 71 707 09 75

Zalecamy więc oddać swojego widlaka do profesjonalnego skupu wózków widłowych. Wózek zostanie tam dokładnie sprawdzony i przygotowany do dalszej sprzedaży. Dodatkowo my sami nie musimy zaprzątać sobie głowy procesem sprzedaży i brać na siebie odpowiedzialności za stan techniczny danego wózka. Odchodzi nam też problem z wyceną, ponieważ wiele osób nie wie, jak wycenić sprzedawany przez siebie sprzęt, co może później skutkować kłopotem z odsprzedaniem go innemu przedsiębiorcy.

Czy można sprzedać swój wózek w dobrej cenie?

Wiele firm, które zajmują się odsprzedażą i skupem wózków widłowych, mogą zaoferować korzystne dla osoby sprzedającej ceny. Wszystko jest oczywiście zależne od stanu technicznego wózka, jaki chcemy sprzedać. Wiadomo, że im bardziej zadbany i nowy wózek oddamy, tym korzystniej zostanie wyceniony. Wszystko ze względu na to, że dany skup w przypadku sprzętu mocno wyeksploatowanego będzie musiał przeprowadzić na własną rękę kosztowne naprawy, by móc odsprzedać wózek końcowemu odbiorcy. Warto więc w miarę możliwości dbać o wózek i przeprowadzać cykliczne konserwacje, by móc więcej zyskać w momencie odsprzedaży.

Sprzedaż wózka widłowego — sprawny proces

Podstawową zaletą oddania wózka do skupu jest przebieg transakcji, który jest zupełnie nieuciążliwy dla klienta. Oczywiście w pierwszej kolejności podejmowana jest decyzja, czy skup przyjmie konkretny model wózka. Jeśli decyzja jest pozytywna, możemy liczyć na sprawne rozliczenie takiej transakcji. Szybka zapłata za sprzęt jest priorytetem dla wielu przedsiębiorstw, dlatego skupy starają się bardzo dbać o tę kwestię. Kolejnym plusem zdecydowania się na tę opcję sprzedaży jest sprawność. Wózki zabierają często cenną powierzchnię magazynową. Skupy bardzo często oferują zabranie zbędnego wózka — co również ułatwia cały proces i zwalnia nam miejsce na magazynie lub w innym miejscu prowadzenia działalności.

Gdzie sprzedać uszkodzony wózek widłowy i czy jest to możliwe?

Tak, jak najbardziej możliwe jest odsprzedanie uszkodzonego wózka widłowego. W pierwszej kolejności zapraszamy do zapoznania się z ofertą skupu wózków widłowych od FLT. Wszystko jednak zależy od konkretnego skupu, w którym chcemy sprzedać sprzęt. Warto tu wspomnieć, że ciężko jest samodzielnie sprzedać wózek posiadający uszkodzenia, ponieważ zazwyczaj klienci oczekują sprawnego pojazdu, by móc jak najszybciej korzystać z wózka. W takiej sytuacji pozostaje więc zgłosić się do skupu wózków widłowych. Tam zostanie podjęta decyzja, czy możemy odsprzedać wózek. Jest to oczywiście uzależnione od stanu technicznego wózka. W sytuacji, gdy awaria jest możliwa do naprawienia, z pewnością nie powinno być problemu z odsprzedażą. 

Podsumowanie

Odsprzedaż wózka widłowego jest dość prostym zadaniem. Co więcej, na rynku jest wiele firm, które z chęcią odkupią używany sprzęt w celu dalszej odsprzedaży. Skup jest często lepszym rozwiązaniem niż sprzedawanie wózka indywidualnie, ponieważ mamy większą szansę na sprzedaż i nie musimy się martwić o stan techniczny wózka.