Obecnie wózki widłowe są konieczne praktycznie w każdej branży. Niewątpliwie, w wypadku małych hal magazynowych mowa jest o innych urządzeniach od tych, które poruszają się po wielkich placach budowy. Kupno właściwej ilości dobrych jakościowo wózków widłowych to najczęściej znaczne koszty. Bez wątpienia cena tego typu maszyn zależna jest od wielu różnych kwestii, takich jak choćby marka, typ napędu czy przeznaczenie danego modelu. Poszukując oszczędności, zamiast kupowania wysokiej jakości albo nowych wózków, niektórzy wybierają wynajem albo kupno używanych urządzeń. Jaki tani wózek widłowy zatem wybrać? Na to pytanie, postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym artykule.

Nowe wózki widłowe – czy warto je wybrać?

Bez wątpienia, jeżeli tylko dysponujemy właściwą ilością gotówki, z różnych względów warto nabyć nowe wózki widłowe. Takie rozwiązanie ma niżej wymienione zalety:

Wyżej wymienione plusy zakupu nowych wózków widłowych zdają się być nie do przecenienia. Niemniej jednak na pewno nie jest to sposób na to, jaki tani wózek widłowy wybrać, bowiem może to być naprawdę spore finansowe obciążenie dla każdej firmy.

Czy zakup używanych wózków widłowych jest dobrym pomysłem?

Kupno używanego sprzętu może być doskonałym rozwiązaniem na to, jaki tani wózek widłowy wybrać, ale nierzadko także sporym błędem. Kluczową kwestią będzie wybranie właściwej firmy, która sprzedaje takie wózki widłowe. Czy jest to przedsiębiorstwo renomowane, znane z uczciwości? Jeśli nie, nigdy nie możemy mieć pewności, iż zakupione urządzenie, chociaż pozornie w bardzo dobrym stanie, nie ma jakiś ukrytych niestety usterek.

Poza tym, wśród używanych wózków widłowych możemy znaleźć sporo dość starych, mocno zużytych modeli. Jednakże pojawiają się również nowoczesne pojazdy, użytkowane najwyżej przez okres kilku miesięcy albo z niewielkim przebiegiem. Biorąc pod uwagę kupno używanego wózka widłowego z gwarancją, mamy szansę na oszczędności nawet do kilkudziesięciu procent.

Wózki widłowe na wynajem jako tańsza alternatywa dla kupna

W sytuacji, kiedy mamy dość szybkie zapotrzebowanie na wózek widłowy, sezonowe prace do wykonania, czy też zależy nam na stałej racie, wtedy najlepsze rozwiązanie to wynajem.

Takie rozwiązanie wydaje się być najlepsze w wypadku przedsiębiorstw zajmujących się realizacją projektów w różnorodnych lokalizacjach, które zechcą zaoszczędzić na kosztach serwisu w chwili, kiedy wózki nie będą używane. Również gdy wózki widłowe wykorzystywane są na 2 albo 3 zmiany, wtedy wynajem stanowi bardzo dobre rozwiązanie. Może on być także korzystny dla firmy, która realizuje zlecenia w niezmiennej, stałej lokalizacji. Na tego rodzaju rozwiązanie decydują się przedsiębiorstwa, którym niezbędne są wózki widłowe celem podtrzymania produkcji. Wózki zastępcze na czas serwisu, dokładne określenie kosztów, to następne z zalet wynajęcia wózków widłowych.