Kosze do podnoszenia ludzi na wózku widłowym są idealne do prac na niewielkiej wysokości w trudno dostępnych miejscach, przenoszenia ludzi i wykonywania drobniejszych zadań, takich jak montaż oświetlenia, prace remontowe lub malowanie elewacji. Aby bezpiecznie korzystać z kosza, należy spełnić wymagania dotyczące budowy i właściwości, bezpieczeństwa dźwignicy oraz osoby pracujące w koszu, a następnie uzyskać zgodę na używanie zestawu od Urzędu Dozoru Technicznego. Platforma robocza lub kosz roboczy to dwa rozwiązania do prac na wysokości, z których każde ma swoje zalety i wady. Do zawieszenia kosza roboczego należy wybrać odpowiednie zawiesie i dźwignicę, które spełniają określone wymagania i normy.

Kiedy i w jakich sytuacjach sprawdzi się kosz do wózka widłowego?

Kosze do podnoszenia ludzi na wózku widłowym są idealnym rozwiązaniem w sytuacjach, w których dostęp jest utrudniony za pomocą tradycyjnych sposobów. Aby zminimalizować ryzyko należy spełnić wymagania dotyczące budowy i właściwości kosza, wymagania bezpieczeństwa wynikające z budowy dźwignicy oraz zasady bezpieczeństwa pracy z koszem. Platforma robocza jest lepszym rozwiązaniem niż kosz, jeśli miejsce pracy jest ograniczone. Natomiast kosz jest bardziej mobilny w przestrzeniach otwartych.

Przed użyciem kosza do transportu ludzi należy pamiętać o zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa pracy, a następnie przedłożenia ich do Urzędu Dozoru Technicznego.

Chciałbyś dobrać kosz do swojego wózka?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75

Kosz do podnoszenia ludzi na wózku widłowym czy platforma?

Kosz do podnoszenia ludzi na wózku widłowym może zastąpić platformę roboczą, jednakże nie we wszystkich sytuacjach. Platforma będzie bardziej odpowiednia w miejscach, w których jest dostępna stała wysokość. Dodatkowo platforma pozwoli łatwo i z dużą swobodą przeprowadzać szereg prac, takich jak prace montażowe, malarskie, konserwacyjne i remontowe. Kosz roboczy natomiast będzie bardziej odpowiedni w przestrzeniach otwartych, gdzie jest wiele miejsca i możliwość wygodnego przemieszczania. Pamiętajmy, że niezastosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa może skutkować poważnymi konsekwencjami.