Obrotnica do wózka widłowego – jaką wybrać? Wózki widłowe wykorzystywane są głównie do prac przeładunkowych i porządkowych. W wersji podstawowej maszyny te nie tylko sprawnie zarządzają przestrzenią magazynową, ale także znacznie skracają czas wykonywania wszystkich niezbędnych prac oraz ich bezpieczeństwo. Akcesoria do wózków widłowych to wszelkie dodatkowe części i elementy, które są kupowane lub dodawane do „pakietu startowego” danego producenta, pozwalające na zmianę funkcjonalności pojazdów naprawczych nie tylko dla branży transportowej czy logistycznej, ale także np. dla zakładów przemysłowych, produkcyjnych czy rolnictwo.

Wielofunkcyjny wózek widłowy

Znajdują zastosowanie w wielu branżach i nie tylko. Niektórzy klienci wymagają specjalnego sprzętu lub osprzętu wózka widłowego, aby mogli wykonywać niestandardowe czynności. W tym celu powstała gama produktów skatalogowanych, jako akcesoria do wózków widłowych. Akcesoria do wózków widłowych to wszelkie dodatkowe części i elementy, które są kupowane lub dodawane do „pakietu startowego” danego producenta, pozwalające na zmianę funkcjonalności obsługi pojazdów wykorzystywanych nie tylko w branży transportowej czy logistycznej, ale także np. przemysłowej, produkcyjnej rośliny lub rolnictwo.

FLT Grupa gwarantuje duży wybór typów akcesoriów do wózków widłowych oraz sposobów ich montażu. Produkty w tej sekcji zostały pogrupowane według celu, aby ułatwić znalezienie odpowiedniego rozwiązania dla artykułu. Dzięki najnowocześniejszej technologii, odpowiedniemu wyposażeniu hal przemysłowych oraz doświadczonej i wykwalifikowanej kadrze – możemy realizować złożone projekty i niestandardowe zamówienia. Dziś wyjaśnimy czym jest obrotnica do wózka widłowego i zastanowimy się, gdzie i jaką najlepiej będzie kupić.

Jakie akcesoria do wózków widłowych warto kupić?

Wybierając dodatkowe wyposażenie do wózka widłowego, należy zwrócić uwagę na funkcje, jakie ma pełnić wybrany sprzęt oraz jakie ma wykonywać zadania. Ponieważ praca wykonywana wózkiem widłowym jest z góry analizowana, możliwe jest znaczne obniżenie np. kosztów wynajmu wózka, czyli optymalizacja kosztów takich jak utrzymanie magazynu i prace porządkowe. Najczęściej wybieranym sprzętem pomocniczym jest łyżka do wózka widłowego, która szybko i sprawnie przetransportuje materiały sypkie np. na placach budowy. Chwytaki, obrotnice i wysięgniki do wózków, wciągarek i platform roboczych są bardzo popularne i często stosowane. Możliwości jest o wiele więcej, ale powyższe są w zasadzie podstawowymi modernizacjami wózków widłowych, czy to na placach, w centrach logistycznych, czy przy sprzątaniu na farmach, to zależy od tego, kto używa wózka.

Obrotnica do wózka widłowego

Obrotnica, czyli hydrauliczny stół obrotowy wózka widłowego służy do rozładunku i obracania np. skrzyniopalet. Wózki widłowe z obrotnicami mogą okazać się ciekawym rozwiązaniem w wielu firmach, w których ładunki umieszczone na paletach należy przetransportować oraz wysypać, a które nie ulegną uszkodzeniu lub zniszczeniu podczas takiej operacji. Dodatek montowany jest na karetce pojazdu, w połączeniu z jego widłami.

Na rynku znajdziemy dwie wersje obrotnic:

  • jednostronne (180 stopni)
  • oraz z pełnym zakresem obrotu (360 stopni)

Dodatkowo  posiadają one szczelny mechanizm obrotowy, dzięki czemu jest on w pełni zabezpieczony przed wnikaniem do jego wnętrza zanieczyszczeń. Ma to duży wpływ na żywotność akcesorium, a dzięki temu rozwiązaniu obrotnica do wózka widłowego może być również stosowana w zakładach chemicznych i przetwórstwa spożywczego. Na podstawie potrzeb danego wózka i miejsca, w którym będzie on używany, można wybrać konkretne rozwiązanie, które będzie najlepsze dla danego użytkownika.

Obrotnica do wózka widłowego producent – czym kierować się przed zakupem?

Przy wyborze ważny jest sposób montażu gramofonu. Warto wybrać model, który nie jest skomplikowany i pozwala na szybki montaż oraz demontaż. Warto również zastanowić się nad tym czy:

  1. czy produkt rzeczywiście nadaje się do planowanego zakresu prac,
  2. czy parametry techniczne sprzętu są wystarczające np. aby wytrzymać określony ciężar lub, czy nadaje się do wąskich drzwi,
  3. jak często osprzęt musi być sprawdzany i konserwowany,
  4. czy produkt posiada odpowiednie certyfikaty,
  5. po zakupie i montażu – sprawdź, jak wózek zachowuje się z przesuniętym środkiem ciężkości.

A co jeśli nie chcemy tyle wydawać? Alternatywą może być obrotnica do wózka widłowego używana.