Paleciak z wagą lub paleciak z wagą elektryczny to wózek, który umożliwia dokładny i precyzyjny pomiar masy załadowanego towaru, a także zdecydowanie ułatwia jego transport i przemieszczanie palet po magazynach. Zainteresowany kupnem powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na takie cechy, jak: sprawność wózka obciążonego dużą masą, komfort użytkowania oraz precyzyjność ważenia. Dlatego też można z pewnością stwierdzić, że wózek paletowy z wagą to niezbędnik w licznych hurtowaniach.

Paleciaki możemy podzielić m.in. na:

  • paleciak elektryczny z wagą (wózek paletowy elektryczny z wagą, wózek z napędem elektrycznym)
  • paleciak ręczny z wagą (wózek paletowy ręczny z waga, wózek z napędem ręcznym)

Pomiary

Paleciaki z wagą to urządzenia o różnych stopniach zaawansowania pomiarowego. Warto jest dobrać sprzęt w zależności od indywidualnych potrzeb, ponieważ niektóre z nich wyświetlają wagi z zaokrągleniem do konkretnej liczby, ale są też takie, które wykonują swoją pracę z dokładnością, co do najmniejszych jednostek masy. Dlatego też dla najbardziej wymagających klientów poleca się zainteresowanie urządzeniami wyposażonymi w najnowocześniejsze mechanizmy.

Sposób wykorzystania wózków paletowych z wagą

Klient przed zakupem powinien dokładnie zastanowić się, jaki jest jego docelowy sposób pracy i jak wózki będą w nim wykorzystywane. Jeżeli nie jest to praca, która wymaga przewożenia bardzo dużych mas, rzędu ponad 2000 kg, należy skupić się na wózkach, bardziej kompaktowych, posiadających ciężar załadunku w okolicach 1300-1500 kg. Mechanizmy te są bardzo intuicyjne i przez zastosowanie wagi, każde z przekroczeń tych limitów zostanie zawiadomione, jest to przede wszystkim funkcja, mająca na celu zapobieżenie uszkodzeniom sprzętu.

Wytrzymałość i efektywność

Wózki paletowe z wagą to urządzenia, które są zabezpieczone przed wilgocią oraz kurzem. Charakteryzuje się także nierdzewnością po licznych kontaktach z cieczami lub dynamicznymi zmianami temperatur. Paleciaki z wagą cechują się również bardzo łatwym systemem sterowniczym, pozwalającym na manewrowanie. Niektóre modele są wyposażone w podnośnik, umożliwiający przeniesienie towarów na wyższe poziomy. Działa on na zasadzie ruchów pompujących, a przy tym nie wymaga zbytniego wysiłku, natomiast liczne modele zawierają zautomatyzowany mechanizm podnoszenia.

Przydatne funkcje

W zależności od konkretnego modelu paleciaka z wagą, można znaleźć wiele korzystnych, niecodziennych funkcji. Jedną z nich jest możliwość zapisania, a następnie przesłania wyniku ważenia. Niektóre modele zawierają także obliczanie tary, która pozwala na określenie masy netto, czy brutto. Część modeli zawiera również czujniki nachylenia, umożliwiające pomiary nawet na różnego rodzaju rampach.

Wózki paletowe z wagą to niezwykłe ułatwienie codziennej pracy w różnego rodzaju magazynach czy hurtowaniach. Ich zaawansowane funkcje poprawiają efektywność i szybkość pracy, a przy tym stanowią gwarancję bezpieczeństwa.

Paleciaki z wagą również dostępne w ofercie FLT

Chciałbyś kupić paleciaka z wagą? Sprawdź naszą ofertę wózków paletowych