Pług do wózka widłowego – grupa osprzętów

Dzisiejsze pługi śnieżne są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, aby dopasować się do różnych potrzeb i budżetów. Znajdziesz opcje, niezależnie od tego, czy musisz zaorać podjazd, czy zwolnić miejsca parkingowe dla swoich klientów. Jeśli żyjesz w miejscu gdzie opady śnieżne to normalna sprawa, wiedz, że możesz odłożyć łopatę na zawsze i korzystać z lepszego sprzętu, który pomoże zaoszczędzić ci czas i ból pleców.

Jak działa pług do wózka widłowego?

Pług śnieżny to osprzęt, który zazwyczaj montuje się z przodu pojazdu w celu usuwania śniegu i lodu. Pługi są zwykle podłączane do samochodów ciężarowych, ładowarek lub samochodów. Pojazdy te są wytrzymałe i wystarczająco mocne, aby udźwignąć ciężar pługa i pchać śnieg. Zdarza się również, że magazyny na którym pracuje wielu ludzi, potrzebuje narzędzia by odśnieżyć parking czy dojazd. Dlatego powstało coś takiego jak pług śnieżny do wózka widłowego. Pługi są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, a ich zadaniem jest zgarnianie i odpychanie śniegu na bok w celu oczyszczenia drogi. Operator steruje pługiem z wnętrza kabiny za pomocą dźwigni lub sterownika. Pługi są często używane w połączeniu z rozsiewaczami soli, choć mogą być używane niezależnie. Środki chemiczne do odladzania można zastosować najpierw w celu rozluźnienia zbitego śniegu i ułatwienia pracy.

Typy pługów

Producenci produkują szeroką gamę pługów do różnych potrzeb i zastosowań. Na przykład wywrotka używana do czyszczenia autostrady będzie potrzebować pługa, który jest wystarczająco szeroki, aby poradzić sobie z tym zadaniem.

  • Pługi czołowe: Pługi czołowe są najczęstszym rodzajem pługa. Pługi czołowe występują w wielu odmianach, takich jak pług obracalny, prosty lub V-pług. Pługi obrotowe przesuwają śnieg w lewo lub w prawo. Pługi typu V są przeznaczone do obsługi głębokiego śniegu i pchania go w obie strony.
  • Pługi holownicze: Pług holowniczy montowany jest z tyłu pojazdu i pcha śnieg w tym samym kierunku, co pług przedni. Pług holowniczy i pług przedni współpracują ze sobą, aby oczyścić znacznie większy obszar śniegu.
  • Pługi obrotowe: Pługi obrotowe są podobne do dmuchaw śnieżnych. Wydmuchują śnieg z poboczy dróg, aby poszerzyć przestrzeń i zrobić miejsce na większą ilość śniegu. Pługi obrotowe można znaleźć w ekstremalnie zaśnieżonych regionach na całym świecie.
  • Pługi skrzydłowe: Pługi skrzydłowe to mniejsze pługi montowane z boku, zaprojektowane w celu zwiększenia szerokości ścieżki i wydajności pracy. Często są mocowane z boku pługa przedniego. Można je jednak również umieścić pośrodku lub z tyłu. Pług skrzydłowy pozwala pojazdowi odpychać lód i śnieg dalej na bok, aby oczyścić ścieżkę o większej szerokości. Właściciele firm i agencje rządowe używają pługów skrzydłowych, ponieważ usuwają więcej śniegu w krótszym czasie.
  • Pługi do podwozia: Pługi do podwozia są mocowane pod pojazdem i służą do usuwania ubitego śniegu z dróg. Mogą być stosowane z pługami przednimi do pokonywania głębokiego śniegu lub jako samodzielne rozwiązania.

Jaki pług wybrać?

Pług do śniegu na wózek widłowy to narzędzie bardzo przydatne w miejscach często ośnieżonych w magazynach lub innych zakładach. Należy również zastanowić się, jakiego dokładnie pługu potrzebujesz. Musisz wziąć pod uwagę wagę swojego pojazdu, aby wybrać odpowiedni rozmiar pługa. Będziesz chciał uniknąć kupowania pługa, który jest za duży lub za mały dla Twojego wózka, aby zapobiec uszkodzeniu jakiejkolwiek części maszyny. Wskaźnik dopuszczalnego nacisku na oś przednią Twojego wózka widłowego poprowadzi Cię we właściwym kierunku.

Szukasz odpowiedniego pługu do swojego wózka?

Zadzwoń do nas, dobierzemy najlepszy osprzęt +48 71 707 09 75

Wybierz pług, który ma szerokość i kąt potrzebny do spełnienia swojego celu. Na przykład, czy potrzebujesz komercyjnego pługa, który oferuje wszechstronność, dzięki czemu możesz oczyszczać jezdnie w różnych ustawieniach? Jeśli tak, rozważ pług V. Inna sprawa jeżeli potrzebujesz pługa do odśnieżenia jedynie niewielkiego podjazdu wtedy pług z prostym lemieszem powinien wystarczyć. Pomyśl także o szerokości obszaru, który potrzebujesz odśnieżać. Jeżeli jest to obszar o szerokości około dwóch metrów, pług śnieżny do wózka widłowego 200 cm powinien zrobić robotę.