Wózki widłowe jako najpopularniejszy środek transportu wewnętrznego, znajdują zastosowanie w sklepach, magazynach, firmach produkcyjnych czy transportowych. Wybór marek oferujących tego typu urządzenia jest naprawdę szeroki. W niniejszym artykule przyjrzymy się trzem firmom oferującym polskie wózki widłowe. Łączy je długoletnie doświadczenie idące w parze z niekwestionowaną jakością.

Polskie wózki widłowe Zakrem

Zakrem to firma zajmująca się produkcją i sprzedażą polskich wózków widłowych, a także paleciaków czy platform roboczych. Oferuje ona szeroki wybór różnego rodzaju urządzeń, takich jak standardowe wózki widłowe, wózki widłowe terenowe, wózki widłowe elektryczne czy wózki widłowe spalinowe. Od początków swojej działalności Zakrem niezmiennie wdraża do swoich maszyn najnowocześniejsze technologie oraz poszukuje innowacyjnych rozwiązań. Zakrem to przedsiębiorstwo od długoletniej historii, które założone zostało w 1952 przez Wojewódzki Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Od tego czasu firma nieustannie się rozwija. Wytężona praca i wieloletnie doświadczenie zaowocowały nową estetyką i jakością.

Polski wózek widłowy Zakrem odznacza się solidną konstrukcją, a także niezawodnością i gwarancją bezpieczeństwa. Jakość podkreśla europejski standard wyrobów zgodny z wymogami bezpieczeństwa obowiązującymi w Unii Europejskiej dla wózków hydraulicznych. Dzięki szerokiej, doświadczonej kadrze specjalistów, Zakrem jest w stanie obsługiwać i zadowalać wszystkich, nawet tych najbardziej wymagających klientów. Firma bowiem zatrudnia 122 osoby, a także posiada własne zaplecze projektowo-badawcze, zautomatyzowane linie produkcyjne oraz służby handlowe i serwisowe.

Polskie wózki widłowe Promag

Polski producent Promag posiada w swojej ofercie nie tylko wózki widłowe, ale również inne maszyny czy urządzenia, które stanowią niezbędny element wyposażenia hal magazynowych czy zakładów produkcyjnych. Składa się ona z dwóch oddziałów – Promag SA oraz Promag MS. Firma została założona w roku 1982, a następnie przekształcona w Zakład Handlu i Usług Promag. Już rok później od rozpoczęcia swojej działalności, został założony pierwszy sklep firmowy, który znajdował się w Poznaniu.

W późniejszych latach, oddziały powstawały kolejno w Lublinie, Łodzi, Gdańsku, Bytomiu i Warszawie. Firma Promag za swoją działalność w zakresie sprzedaży polskich wózków widłowych, została odznaczona licznymi nagrodami. Należą do nich między innymi statuetka Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości czy tytuł Gazele Biznesu. Warto także dodać, że marka Promag otrzymała certyfikat, który jednoznacznie zatwierdza o zgodności systemu jakości funkcjonującego w firmie z normą ISO 9001.

Polskie wózki widłowe Cesab

Firma Cesab oferuje polskie wózki widłowe elektryczne, spalinowe oraz wózki wysokiego składowania, a także wózki paletowe elektryczne czy wózki paletowe ręczne. Producenci mogą pochwalić się ponad siedemdziesięcioletnim doświadczeniem, które zostało umiejętnie połączone ze stałym rozwojem w branży oraz stawianiem na innowację.

O najwyższej jakości, bezpieczeństwie, a także spełnianiu wszelkich norm technicznych świadczy certyfikat ISO 140001 TPS, który posiada każdy polski wózek widłowy od firmy Cesab. Ich wózki z powodzeniem wykorzystywane są w zakładach produkcyjnych czy halach magazynowych w całej Europie. Wyróżniają się one wydajnością i niezawodnością oraz łatwością w obsłudze. Są również ekologiczne.