Akumulatory trakcyjne są używane w wózkach widłowych do zasilania silników elektrycznych napędzających koła. Są one również używane w innych zastosowaniach, takich jak wózki golfowe, elektryczne wózki inwalidzkie i skutery oraz niektóre samochody hybrydowe. Akumulator trakcyjny to akumulator, który dostarcza energię do silnika elektrycznego w pojeździe elektrycznym. Akumulator taki ma zwykle wysokie napięcie i służy do uruchamiania pojazdu i dostarczania energii, gdy silnik elektryczny nie może wytworzyć wystarczającej mocy.

Akumulatory trakcyjne to rodzaj akumulatorów kwasowo-ołowiowych o głębokim cyklu, zaprojektowanych specjalnie do użytku w wózkach widłowych. Zostały zaprojektowane z myślą o długiej żywotności, dobrej wydajności i wysokiej niezawodności. Mimo tego gdy nadchodzi czas ich wymiany, warto mieć na względzie taką usługę jak skup baterii trakcyjnych do wózków widłowych, który zaoferuje nam znacznie korzystniejsze warunki niż wyrzucanie sprzętu.

Sprawdź FLT – prowadzimy skup baterii trakcyjnych i akumulatorów

Zadzwoń do nas po więcej szczegółów +48 71 707 09 75

 

Co warto wiedzieć o akumulatorach trakcyjnych do wózków widłowych?

Akumulatory o głębokim cyklu mają płytki ołowiane zanurzone w roztworze elektrolitu i zamknięte w pojemniku. Kompromis między pojemnością a trwałością oznacza, że akumulatory głębokiego cyklu muszą być poddawane cyklom (rozładowywaniu i ładowaniu) częściej niż inne rodzaje akumulatorów, takie jak akumulatory rozruchowe lub akumulatory SLI (rozruch, oświetlenie, zapłon), które są używane tylko przez krótkie okresy czas.

Te akumulatory różnią się od niklowo-kadmowych, ponieważ wykorzystują silnik elektryczny do dostarczania energii.

Akumulator trakcyjny składa się z sześciu ogniw, które są połączone szeregowo, tworząc pakiet akumulatorów. Każde ogniwo ma nominalne napięcie 2 V i może przechowywać około 1 amperogodziny przy pełnym naładowaniu. Ogniwa są połączone szeregowo, dzięki czemu łączne napięcie wynosi 12 woltów, a łączne amperogodziny dostępne do użycia to 6 godzin.

Akumulator trakcyjny ma długą żywotność, ale w końcu będzie musiał zostać wymieniony ze względu na wiek lub gdy osiągnie limit pojemności. W takiej sytuacji warto oddać baterie trakcyjne używane – nasz skup chętnie przyjmie je i wręczy gotówkę.

Jeśli z kolei, szukasz nowego wózka widłowego lub części zamiennych do istniejącego, powinieneś zastanowić się, jakiego rodzaju akumulatora trakcyjnego potrzebujesz. Dostępnych jest wiele różnych typów, od zalanych akumulatorów kwasowo-ołowiowych po szczelne akumulatory, dlatego ważne jest, abyś wiedział, co będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Jeśli potrzebujesz wymienić baterie w swoim wózki, nasz zespół chętnie odkupi stare baterie trakcyjne używane i sklep FLT zaoferuje nowe w dobrej cenie. 

Dobry akumulator trakcyjny to wydajniejsza praca

Akumulatory trakcyjne są ważną częścią wózka widłowego i zapewniają moc potrzebną do przemieszczania sprzętu. Zazwyczaj znajdują się w komorze baterii, która znajduje się z przodu lub z tyłu wózka widłowego. Akumulator trakcyjny zasila silnik elektryczny wózka widłowego, przekształcając energię chemiczną w energię elektryczną. Odpowiada również za ładowanie, gdy zaczyna brakować energii.

Biorąc to wszystko pod uwagę nie sposób nie docenić użyteczności usługi jaką niesie skup zużytych akumulatorów mogący zagwarantować nam odzyskanie części gotówki przy wymianie sprzętu. Zamiast borykać się z komplikacjami technicznymi wynikającymi z operowania na sfatygowanym akumulatorze warto postawić na wymianę po dobrej cenie na używany lub nowy egzemplarz.