Wózek widłowy to podstawowe urządzenie przydatne w większości hal, magazynów oraz sklepów. Pozwalają one nie tylko na sprawne i szybkie przewożenie towaru, ale również na bezpieczną pracę. Dzięki niej w łatwy sposób można przewozić nawet najcięższe paczki. Jeżeli posiadamy w firmie wózek widłowy warto na bieżąco sprawdzać jego stan techniczny, ponieważ ciągła eksploatacja może sprawić, że sprzęt ulegnie uszkodzeniu. Co zrobić w przypadku awarii? Co zrobić z uszkodzonym wózkiem widłowym?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka widłowego?

Na rynku sprzedaży można znaleźć bardzo duży wybór różnego rodzaju wózków widłowych zarówno nowych jak i używanych. Pierwszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę podczas zakupu jest (przebieg motogodziny) jaki posiada urządzenie. Nie mniej ważnym aspektem jest również marka sprzętu, która świadczy o jakości jego pracy. Dodatkowo zawsze warto sprawdzić również czy sprzedawca oferuje gwarancję na produkt, ponieważ pozwala ona na naprawę lub zwrot. Bardzo ważny jest także stan techniczny pojazdu oraz jego historia serwisowa, od niego bowiem zależy bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Niezwykle istotne jest także ważne badanie UDT zezwalające na eksploatację urządzenia. Jeśli Zdecydujemy się na zakup używanego wózka widłowego z pewnością warto także sprawdzić w jakim stanie jest wózek widłowy. Są to podstawowe aspekty, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu wózka widłowego, aby zapobiec niemiłym zdarzeniom podczas użytkowania zakupionego pojazdu.

Niezależnie od tego, na jaką markę czy jaki wózek się zdecydujemy przy zakupie, stała i wysoka eksploatacja urządzenia sprawia, że awarie mogą się po prostu zdarzyć. Dodatkowo, uszkodzony sprzęt może stanowić niebezpieczeństwo podczas pracy.

Widlak uszkodzony, co zrobić?

Jeżeli awarii ulegnie widlak, uszkodzony sprzęt warto naprawić we własnym zakresie lub zamówić usługę serwisu z dojazdem do Klienta, którą świadczy firma FLT. W takim przypadku można skorzystać z pomocy mechanika lub serwisanta, który określi przyczynę uszkodzenia. Reperowanie uszkodzonego wózka widłowego często polega na wymianie części na nowe lub naprawie uszkodzonego mechanizmu. W niektórych przypadkach, kiedy wózek widłowy uszkodzony nie działa naprawa może być nieopłacalna i wiązać się z wysokimi kosztami. Warto wtedy skorzystać z oferty skupu uszkodzonych wózków widłowych od FLT. Nasza firma szybko, sprawnie oraz bez zbędnych formalności odbierze uszkodzony pojazd. Za uszkodzony wózek widłowy zapłacimy gotówką. Z nami w prosty sposób pozbędziesz się problemu z niesprawnym sprzętem oraz usprawnisz pracę w swojej firmie.

Chciałbyś naprawić lub oddać widlaka do skupu?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na [email protected]

Jakie wózki widłowe przyjmuje skup wózków od FLT?

Nasz skup wózków widłowych przyjmuje zarówno zwykłe pojazdy magazynowe jak i wózki widłowe terenowe, wózki gazowe, spalinowe, elektryczne. Uszkodzone urządzenia w każdym stanie są zabierane, co pozwala znacznie zaoszczędzić czas oraz usprawnić pracę na magazynie.

Dzięki skupowi uszkodzonych wózków widłowych można odzyskać część kosztów zakupu urządzenia oraz wymienić je na nowe. Skupujemy różne rodzaje wózków, niezależnie od marki.

Sprawdź ofertę skupu wózków widłowych od FLT