Oferta wózków widłowych niemieckiej marki Jungheinrich od FLT:

Jako FLT grupa posiadamy w sprzedaży zarówno nowe jak i używane wózki, które doskonale spełnią swoją rolę w magazynie. Zapewniamy w pełni niezawodny przepływ towarów poprzez wysoką wartość użytkową naszych wózków.

Zobacz dostępne modele niemieckiej marki Jungheinrich:

Każdemu przedsiębiorcy zależy, aby maszyny używane na co dzień w zakładzie cieszyły się doskonałymi parametrami technicznymi i niezawodnością. Taką opinię mają sprzęty pochodzące od naszych zachodnich sąsiadów, w tym niemieckie wózki widłowe. Jakie atuty ma wózek widłowy z Niemiec i na które aspekty zwracać uwagę podczas dokonywania zakupu lub podpisywania umowy najmu?

Wózki widłowe z Niemiec – jakie wybrać?

Wybierając wózki widłowe niemieckie od topowych zachodnich producentów, warto brać pod uwagę specyfikację maszyny oraz to, czy wpisuje się ona w potrzeby zakładu – chociażby pod kątem swoich rozmiarów. Jeśli magazyn cechują wąskie, kręte alejki, najlepiej sprawdzą się w nim wózki widłowe niemieckie, które cechować będą nieduże gabaryty oraz ergonomiczna budowa. Jednym z popularnych producentów jest znana na całym świecie marka Jungheinrich

Istotne jest oczywiście to, do jakich prac przeznaczone są w firmie wózki widłowe. W przypadku dużych magazynów, gdzie stosuje się skomplikowane systemy regałowe, dobrym rozwiązaniem są wózki widłowe niemieckie wysokiego składowania. Czołowe modele od zachodnich producentów posiadają zdolność podnoszenia ładunku na kilkanaście metrów w górę. Z kolei do transportu ładunków na trudnym podłożu sprawdzą się wózki widłowe niemieckie z wysokim prześwitem, dedykowane pracy w terenie.

Wózki widłowe niemieckie – elektryczne czy spalinowe?

Istotny jest również wybór rodzaju zasilania wózka widłowego. Gdy w zakładzie pracy potrzebne są wózki widłowe niemieckie o dużej mocy, optymalnym wyborem będą maszyny spalinowe. W polskich przedsiębiorstwach prym wiodą zwłaszcza wózki spalinowe z silnikiem zasilanym gazem. Drugim popularnym typem są wózki z silnikiem Diesla, które poleca się przede wszystkim do pracy na otwartych przestrzeniach – aby nadawały się do zamkniętych pomieszczeń, muszą być wyposażone w specjalny filtr (z uwagi na emitowane spaliny).

Ekologicznym rozwiązaniem, które nie emituje szkodliwych spalin są wózki widłowe niemieckie elektryczne, które mają nieco mniejszą moc niż maszyny z silnikiem spalinowym, ale za to odznaczają się cichą pracą. Ponieważ wózki elektryczne są przyjazne dla środowiska, nadają się do pracy także w magazynach i zakładach, w których składowana jest żywność.

Jakie korzyści dają przedsiębiorcy niemieckie wózki widłowe?

Niemiecki wózek widłowy to przede wszystkim wysoka jakość wykonania, bezawaryjna praca i dobry dostęp do serwisu, opieki posprzedażowej oraz części zamiennych. Jest to optymalna opcja dla przedsiębiorcy, który myśli perspektywicznie i kalkuluje na kilka lat do przodu – wózki widłowe niemieckie są bowiem inwestycją, której opłacalność widać na przestrzeni dłuższego czasu. Umożliwiają wydajną i bezproblemową pracę w zakładzie oraz spełniają restrykcyjne wymogi, dzięki którym wpiszą się w oczekiwania najbardziej wymagających branż.