Czy warto zdecydować się na wynajem wózków magazynowych? Niezależnie od wielkości i pojemności magazynu, takie miejsce bardzo często musi być wspierane specjalnymi urządzeniami. Podstawowymi środkami transportu bliskiego są oczywiście widłowe wózki magazynowe. Pozwalają bezpiecznie i sprawnie przenosić ładunki i zwiększać efektywność pracy magazynierów.

Wynajem wózków magazynowych – usprawnij pracę

Ręczne przenoszenie ładunków jest czasochłonne i nieergonomiczne, a przy tym może być niebezpieczne, a nawet niewykonalne, dlatego większość firm decyduje się na wynajem wózków magazynowych. Takie maszyny doskonale sprawdzają się przy odbiorze palet z samochodów dostawczych, przy przewożeniu ładunków na terenie magazynu oraz placu składowym albo podczas umieszczania ładunków na regałach w magazynie.

Wózek widłowy magazynowy usprawnia wykonywanie wszelkich zadań logistycznych, które odbywają się na przestrzeni całego magazynu. Za jego pomocą magazynier bez problemu odbiera towar i umieszcza go w regale albo pobiera paletę z odpowiedniego miejsca składowania i transportuje do pojazdu dostawczego. Warto również dodać, że nowoczesne wózki magazynowe doskonale zabezpieczają przewożony ładunek.

Który wózek magazynowy najlepiej wynająć?

Wózki magazynowy na wynajem dostępne są w wielu różnych wersjach. Nie warto więc przy ich wyborze decydować się wyłącznie najniższą ceną, ponieważ zdecydowanie ważniejsze są inne kwestie.

Należy przede wszystkim dopasować rodzaje magazynowego wózka do typu przewożonych ładunków, aby miały one odpowiedni udźwig dla transportowanych towarów. Ponadto muszą mieć duże wysięgniki, aby były w stanie ściągnąć ładunek z najwyższych kondygnacji bez żadnych problemów. Wybierając konkretny model, trzeba także zwrócić uwagę na sposób jego zasilania, ponieważ niektóre urządzenia działają na prąd, a inne wykorzystują olej napędowy albo gaz.

Jaki wózek widłowy wynająć na magazyn?

Wypożyczalnie oferują wynajem różnych wózków magazynowych. Decydując się więc na konkretne urządzenie, należy dokładnie ustalić, jaki ma być udźwig maszyny, ponieważ można wybrać niewielki model o dźwigu do 1 tony albo większy typ, którego możliwości przekraczają nawet 9 ton udźwigu. Kolejną sprawą jest prędkość wózka, ale tutaj już trzeba wziąć pod uwagę to, jak szybko taki pojazd będzie mógł poruszać się w przestrzeni zamkniętej.

Magazynowe wózki widłowe mogą być przeznaczone do pracy wewnątrz magazynu lub na zewnątrz. Trzeba więc będzie tutaj zwrócić uwagę na napęd takiej maszyny. Do przestrzeni zamkniętych, gdzie jest ograniczona wymiana powietrza, rekomendowane są wózki elektryczne, które nie emitują szkodliwych dla otoczenia spalin. W niektórych sytuacjach mogą sprawdzić się również urządzenia gazowe.

Natomiast do pracy na zewnątrz najlepszym rozwiązaniem są wózki spalinowe. Jeżeli chcemy postawić na uniwersalne rozwiązanie, to zdecydowanie wygrywa tutaj magazynowy wózek widłowy z akumulatorami litowo-jonowymi. W sytuacji, gdy nie wiemy, na który egzemplarz się zdecydować, najlepiej jest skonsultować swoją decyzję z pracownikiem wynajmującym wózki magazynowe, aby wybrać najkorzystniejszy sprzęt. Wynajem wózków widłowych to dobra decyzja jeśli nie jesteś zdecydowany na kupno a chcesz usprawnić pracę w firmie.