Wózek widłowy 12 ton to urządzenie do prac wielkogabarytowych. Pomimo tego, że każdy z nas kojarzy wygląd i zastosowanie wózków widłowych, rozróżnić można ich poszczególne rodzaje, a przede wszystkim maksymalny udźwig, który wskazuje do jakiej maksymalnej masy ładunków używać możemy dany model. Wózek widłowy 12 ton jest sprzętem dedykowanym do najbardziej wymagających prac, w których liczy się bezpieczeństwo oraz stabilność pracy. Czym charakteryzuje się wózek widłowy mogący podnosić oraz transportować ładunki, który masa może wynosić nawet 12 ton? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Chciałbyś kupić lub wynająć wózek widłowy 12t?

Sprawdź dostępne wózki widłowe w naszym SKLEPIE ONLINE

 

Krótka charakterystyka wózków widłowych 12-tonowych

Wózek widłowy 12 ton/ 12t, może być modelem z napędem spalinowym, elektrycznym oraz gazowym. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i potrzeb, dostosowanych do danego charakteru pracy.

Niebagatelne znacznie w każdym wózku widłowym odgrywa także kabina. To w niej przez kilka godzin dziennie spędza czas operator wózka widłowego. W związku w tym musi być ona dostosowana do warunków pracy, dbając o maksymalny komfort pracy osoby z nią pracującą. Klimatyzacja, radio, to tylko przykłady dostępnych udogodnień. Bardzo często do wózków widłowych dołączane jest dodatkowe wyposażenie, niezbędne do wykonania wielu prac, m.in.: pozycjoner wideł czy przesuw boczny. W celu maksymalnego bezpieczeństwa podczas wykonywania różnorodnych prac, wózek widłowy 12 ton posiadać może również sygnał akustyczny włączony w trakcie cofania, tylne i przednie światła robocze LED czy obniżone światło błyskowe.

Szeroka różnorodność zastosowań

Wózki widłowe 12 ton znajdują zastosowanie w bardzo wielu przedsiębiorstwach, zakładach przemysłowych, magazynach, centrach logistycznych. Przy ich użyciu możemy wykonywać zadania także w terenie o dużej powierzchni i wysokościach. Z całą pewnością ładunki o 12000 kg należą do wózków ciężkich, wielkogabarytowych. W związku z tym wózki widłowe o takich udźwigach możemy także znaleźć na placach budowy obiektów gospodarczych, mieszkalnych czy użyteczności publicznej. 

Szukasz sprawdzonego rozwiązania do pracy z ładunkami o dużej masie? Postaw na wózek widłowy o udźwigu 12 ton. 

Pytania odnośnie wózków?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75