Prowadzimy sprzedaż i wynajem wózków widłowych w Jaworznie okolicach

Sprawdź dostępne wózki widłowe w naszym SKLEPIE ONLINE


 

Zobacz wózki widłowe używane w ofercie FLT:

Wózki widłowe Jaworzno – usługi od FLT Grupa w ramach których kupisz, wypożyczysz lub zamówisz serwis wózka widłowego

Jaworzno jest jednym z najdalej wysuniętych na wschód miastem województwa śląskiego i leży na granicy z województwem małopolskim, stąd mimo administracyjnej przynależności do województwa śląskiego z uwagi na aspekty kulturowe, historyczne i etnograficzne wraz ze swoim regionem stanowi integralną część Małopolski. Miasto od lat tętni własnym życiem w myśl technologii hi-tech, ekologii, zarządzania energią oraz transportu. Jaworzno zostało nominowane do Europejskiej Nagrody Bezpieczeństwa Drogowego w Miastach, którą to wręcza Komisja Europejska. Aglomeracja bardzo mocno stawia na modernizację infrastruktury drogowej w celu zwiększenia bezpieczeństwa i w dużej mierze stawia na transport bezemisyjny.

Miasto posiada bardzo bogatą tradycję w zakresie przemysłu energetycznego, historia sięga roku 1898, kiedy to powstała pierwsza polska elektrownia (obecnie elektrownie w mieście produkują energię dla ok 5 mln polskich gospodarstw domowych). Warto wspomnieć, że w Jaworznie powstała również pierwsza polska kopalnia. W mieście działają nie tylko sektor energetyczny i wydobywczy, ale spotkać można również innowacyjne przedsiębiorstwa z branży automotive, chemicznej, których produkty są eksportowane do wielu krajów na świecie.

W Jaworznie znajduje się również bardzo dużo firm, korzystających z usług w zakresie sprzedaży, serwisu czy wynajmu wózków widłowych. Firmy te posiadają bardzo zróżnicowane potrzeby, na które oferta FLT Grupa reaguje cały czas rozwijając i poszerzając asortyment wózków jezdniowych. Każdy model wózka widłowego jest fachowo weryfikowany w aspekcie odpowiedniego stanu technicznego.

 

Serwis wózków widłowych w Jaworznie

W Jaworznie z dużym powodzeniem funkcjonują firmy oferujące wysoce atrakcyjne i uniwersalne usługi w zakresie serwisów wózków widłowych. Jedną z nich jest właśnie FLT. Posiadamy świetny personel techniczny, aby świadczyć usługi z jak największym profesjonalizmem. Wszelkie remonty są prowadzone z udziałem części nowych lub zamiennych o wysokiej jakości.  

Wynajem wózków widłowych w Jaworznie

W Jaworznie istnieje możliwość wynajmu wózków widłowych z FLT, co szczególnie jest przydatne w trakcie prac wykonywanych sezonowo. W mieście znajduje się wiele firm korzystajacych z usług wynajmu wózków widłowych w terminach zarówno długo jak i krótkookresowych. Taki wynajem wózka widłowego to duży komfort dla klienta, który może udoskonalić ciągłość i efektywność swojej pracy.

Wózki widłowe stanowią bardzo specjalistyczne pojazdy, które są przeznaczone do przewozu towarów o znacznej masie dopuszczalnej w pracy stałej. Taki maksymalny udźwig w pracy mężczyzny wynosi do 20 kg, natomiast dla kobiet ta największa dopuszczalna masa jest o 8 kg mniejsza. Wózki widłowe stosowane są w tzw. transporcie przerywanym, gdzie pojazd może przemieszczać się w sposób niepotokowy pomiędzy różnymi stanowiskami roboczymi. Najczęściej posiada napęd silnikowy o działaniu spalinowym lub elektrycznym i znajduje zastosowanie głównie przy załadunku, rozładunku oraz przewożeniu ciężkich przedmiotów w hali produkcyjnej lub magazynie, czyli w zakresie tzw. transportu bliskiego. Na rynku można wyróżnić podstawowe typy wózków widłowych, takie jak:

  • wózki podnośnikowe prowadzone – jest to nieskomplikowany typ wózka podnośnikowego nazywany niekiedy kangurem lub sztaplarką i jego charakterystyczną cechą jest fakt, iż operator prowadzi wózek bez konieczności stania na nim lub siedzenia, jak w przypadku wózków czołowych lub bocznych; pojazd może być sterowany za pomocą dyszla lub kasety sterowniczej, co rzutuje automatycznie na budowę i udźwig wózka; wózki podnośnikowe prowadzone są na ogół bardzo bezpieczne i łatwe w obsłudze a jedyne ewentualne zagrożenie pojawia się w sytuacji konieczności składowania towarów na wysokich regałach; ten typ wózków doskonale nadaje się do wykonywania prac w bardzo wąskich pomieszczeniach, gdzie wysiłek operatora należy zmniejszyć do minimum,
  • wózki jezdniowe podnośnikowe czołowe – ten typ wózka czasami nazywany jest reach truck i spotykany jest najczęściej przy pracach załadowczych i rozładowczych w halach produkcyjnych i magazynach, często zwany jest również widlakiem; historia wózka podnośnikowego czołowego sięga 20’ XX wieku i od tego czasu nieustannie zyskuje dużą popularność we różnego rodzaju pracach związanych z transportem ładunków; nazwa wózka czołowego pochodzi od sposobu przenoszenia ładunków, które znajdują się na w przedniej części wózka, od czoła na widłach i są umieszczone w stronę kierunku jazdy (w przeciwieństwie do wózków bocznych); ważnym elementem wózka czołowego są widły, które potrafią podjąć całą paletę towarów oraz układ hydrauliczny odpowiedzialny za podnoszenie;
  • wózki jezdniowe podnośnikowe boczne – ten typ wózka zyskuje popularność głównie wśród zadań wysokiego składowania; budową przypomina wózek podnośnikowy czołowy, jednak zamiast 4 kół występują tylko 3 koła; fotel operatora w wózku podnośnikowym bocznym jest usytuowany bokiem w stosunku do kierunku jazdy; dzięki występowaniu tylko 3 kół wózki jezdniowe boczne dają duże możliwości manewrowania, co jest szczególnie istotne w trudno dostępnych miejscach,
  • wózki jezdniowe podnośnikowe specjalne – wózki te zwane są niekiedy ładowarkami teleskopowymi lub manitou (nazwa pochodzi od znanego producenta tego typu wózków); wózki podnośnikowe specjalne mają za zadanie przenoszenie ładunków, ich składowanie, obracanie oraz piętrowanie w trudno dostępnych miejscach; posiadają ramię z możliwością zmiany wysięgu do podnoszenia bardzo masywnych towarów; w tego typu wózkach można montować dodatkowy osprzęt, taki jak widły, łyżki czy wciągarki; niekiedy są stosowane w terenie, np. na budowie, gdzie wykorzystuje się napęd na 4 koła.

 

Pytania odnośnie wózków widłowych?

Wyślij zapytanie bezpośrednio na kontakt@flt-service.pl