Wózki widłowe są dziś nieodłącznym elementem wyposażenia magazynów, hal produkcyjnych i dużych zakładów pracy, w których na co dzień stosowany jest transport bliski, załadunek towarów, a także odbywa się przechowywanie. Sprawne działanie oraz prawidłowa obsługa wózka widłowego sprawiają, że następuje wzrost efektywności pracy, ograniczenie liczby wypadków, a to wszystko wpływa na obniżenie kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zastanawiasz się nad zakupem wózka widłowego do swojej firmy? Chcesz usprawnić transport wewnętrzny w firmie? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Sprzedam wózek widłowy-jakiego rodzaju pojazd będzie Ci potrzebny?

W przedsiębiorstwach, w których jednym z zadań jest wewnątrzmagazynowy transport towarów na paletach oraz załadunek, rozładunek, a także przechowywanie w magazynie konieczne jest zastosowanie wózków widłowych. Wiele jest ogłoszeń, których nagłówek zachęca: Sprzedam wózek widłowy. Jeśli nie masz doświadczenia zwróć uwagę przede wszystkim na rodzaj napędu pojazdu oraz jego wagę. Te wartości determinują przeznaczenie wózków widłowych oraz związane są z wydajnością oraz możliwościami technicznymi widlaków. Wózki jezdne, które są dostępne w naszej ofercie, i które możemy odkupić także od Ciebie dzielą się na:

Urządzenia mechaniczne typu pojazd kołowy wolnobieżny podlegają Urzędowi Dozoru Technicznego i aby je obsługiwać, należy posiadać uprawnienia, zatwierdzone przez UDT.

Ogłoszenia o sprzedaży wózków widłowych nowych i używanych

Sprzedam wózek widłowy – tego typu ogłoszenia dotyczą zarówno wózków widłowych nowych, jak i wózków widłowych używanych. W zależności od Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych przedsiębiorstwa możesz skłonić się ku ogłoszeniom sprzedaży urządzeń nowych lub już stosowanych podczas pracy. W obydwu przypadkach warto szczególnie wziąć pod uwagę sposób zasilania pojazdu oraz jego możliwości. Wysokiej jakości wózki widłowe uznanych producentów są zróżnicowane pod kątem wysokości podnoszenia oraz udźwigu. Rodzaj oraz wielkość wózków widłowych, według których możesz selekcjonować poszukiwane urządzenia wpływają na koszty codziennej eksploatacji. Wózki widłowe, zasilane gazem, posiadające wagę od 1500 do około 3000 kg spalają 2-3,5 l paliwa w ciągu godziny, natomiast urządzenia o wadze od około 3500 do 10000 kg mogą spalić 3,5 do 6 litrów gazu w godzinnym cyklu pracy. Jeśli jesteś na etapie sprzedaży wózka widłowego – skontaktuj się z nami.  

Sprzedam wózek widłowy – co ująć w ogłoszeniu?

Ogłoszenie „Sprzedam wózek widłowy” powinno zawierać szczegółowe dane oferty. Warto w nim zawrzeć najważniejsze informacje, dotyczące stanu technicznego pojazdu oraz jego specyfikacji. Ogłoszenie o sprzedaży wózka widłowego powinno posiadać:

  • nazwę marki i modelu urządzenia,
  • rodzaj paliwa,
  • moc urządzenia,
  • wysokość wznoszenia wideł,
  • udźwig,
  • stan oraz rok produkcji wózka.

Ponadto można szczegółowo opisać, w jakim zakresie prac był on eksploatowany, jakie prace konserwacyjne zostały wykonane, do kiedy obowiązuje ubezpieczenie OC (w przypadku wózka używanego) oraz czy jest on technicznie przygotowany do rejestracji w UDT.