Niemalże każdy przedsiębiorca posiadający hale z produktami koniecznie musi zaopatrzyć się w paleciaki. Dlaczego? To istotne by móc przewozić palety wraz z towarem na wyznaczone miejsce. Przemieszczanie się wąskimi korytarzami magazynów należy do trudnych zadań. Paleciaki z Wrocławia to ułatwiają. Co warto wiedzieć na ich temat? Czy powinno się inwestować w tego typu sprzęt?

Zobacz dostępne paleciaki ręczne:

Każdy pleciak do obejrzenia bezpośrednio w siedzibie FLT (Wilczyce k. Wrocławia tel. 71 707 09 75)

Zobacz dostępne paleciaki elektryczne:

Zobacz dostępne paleciaki elektryczne z masztem:

Wózki paletowe – czym są i do czego służą?

Wózki paletowe z Wrocławia są pojazdami i służą przewożeniu palet. Jest to nieoceniona pomoc dla większych i mniejszych firm, których zaplecze wymaga ciągłego przemieszczenia towaru. Jednak trzeba zaznaczyć, że masa  przewożonych elementów nie może być bardzo duża ze względu na ograniczony udźwig pojazdu (od około 700 kg do 2 t).

Standardowy paleciak ręczny wyposażony jest w takie elementy, jak:

Rodzaje wózków paletowych z Wrocławia

Tzw. paleciaki mogą być elektryczne lub ręczne. Te pierwsze, wyposażone w silniki, eliminują użycie siły fizycznej. Ma to wpływ na odciążenie pracowników, którzy mogą spożytkować energię do innych czynności. Elektryczne paleciaki z Wrocławia są też przydatne do transportu towaru na większych powierzchniach. Przyśpiesza to wykonanie obowiązków w firmie. Różnią się od siebie wieloma parametrami. Są to np.:

  • wymiar wideł,
  • odstęp od ziemi,
  • wysokość podnoszenia,
  • całkowita długość,
  • prędkość jazdy,
  • rozmiar opon itp.

Czy zatem wózki elektryczne są lepsze od ręcznych? Jakie  są wady i zalety tych urządzeń?

Wózki paletowe ręczne z Wrocławia w zestawieniu z tymi, wyposażonymi w silnik lub akumulator nie różnią się za bardzo pod względem udźwigu. To na co warto zwrócić uwagę zostało omówione już wyżej. Paleciaki ręczne świetnie nadadzą się w mniejszych przedsiębiorstwach. Są też znacznie tańsze. Pod względem praktycznym spełniają swoja funkcję tak samo jak ich odpowiedniki w wersji elektrycznej. To na jaki rodzaj się zdecydujesz zależy od indywidualnych preferencji.

Dodatkową informacją będzie fakt, że obydwa rodzaje paleciaków nie wymagają zarejestrowania w Urzędzie Dozoru Technicznego, tak jak to jest w przypadku wózków jezdniowych.

Dla kogo są przeznaczone paleciaki z Wrocławia?

Już krótkie przeszkolenie na wózki paletowe z Wrocławia umożliwia wydajną pracę. Dzięki prostocie obsługi, maszyny te są bezpieczne i komfortowe. Należy zaznaczyć, że sterowanie nimi jest intuicyjne, stąd też praktycznie każdy może z nich korzystać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Korzyści płynące z ich posiadania są ogromne z uwagi na wydajność pracy w firmach.

Pytania odnośnie wózków widłowych Wrocław?

Zadzwoń do nas +48 71 707 09 75

Dział sprzedaży FLT

Oddział FLT Wrocław
51-361 Wilczyce ul. Wrocławska 1W
71 707 09 75
[email protected]

Jak dojechać do siedziby FLT we Wrocławiu?